کتاب چگونه سفرنویس شویم توسط انتشارات ایرانشناسی منتشر و روانه بازار شد

کتاب چگونه سفرنویس شویم توسط انتشارات ایرانشناسی منتشر شد

ترجمه کتاب «چگونه سفرنویس شویم» تألیف مشترک دان جورج و جانین ابرلی راهی بازار شده است.

به گزارش پایگاه خبری گلونی ایسنا نوشت: این کتاب با ترجمه سارا سادات مکیان، مجید حیدری و زهرا کوچکی مطلق در ۲۷۲ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۴۵ هزار تومان در انتشارات ایرانشناسی عرضه شده است.

«پس می‌خواهید نویسنده سفر باشید»، «دوره آموزشی کوتاه سفرنامه‌نویسی»، «رسیدن به مرحله چاپ»، «نوشتن بلاگ سفر»، «زندگی در مسیر سفر» و «تبدیل به عکاس سفر شویم» شش فصل این کتاب هستند.

در معرفی ناشر از این کتاب می‌خوانیم:  «چگونه سفرنویس شویم» مانند یک کتاب راهنما به علاقه‌مندان به سفرنامه‌نویسی کمک می‌کند داستان سفری منحصربه‌فرد بنویسند، همچنین به نویسندگان نشان می‌دهد که چگونه مطالب خود را در مجلات، روزنامه‌ها و کتاب کاغذی و حتی آنلاین به چاپ برسانند.

این کتاب یکی از منابع در زمینه آموزش نویسندگی برای سفر است، از نویسندگی سفر برای مجلات و روزنامه‌ها گرفته تا بلاگ‌نویسی. این کتاب که به قلم دو نویسنده موفق سفر نوشته شده، در سال ۲۰۱۷ میلادی از سوی Lonely Planet به چاپ رسیده است.

کتاب چگونه سفرنویس شویم منتشر شد

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «اگرچه نوشتن درباره سفر می‌تواند یکی از حرفه‌های بسیار جذاب بر روی کره زمین باشد، اما هرکسی برای این کار ساخته نشده است. در حقیقت تلاش برای زندگی کردن به‌عنوان کسی که نویسنده سفر است، می‌تواند هزینه‌بردار و ترسناک باشد و به روحیه‌ای خاص نیاز دارد و فرد باید محدودیت‌هایی خاص برای زندگی خود تعریف کند.»

نویسندگان در جای دیگری از کتاب درباره سختی‌های سفرنویسی چنین می‌نویسند: «سفر آسان نیست، به‌ویژه زمانی که در یک مأموریت هستید تا اطلاعات و تجربیاتی را به دست بیاورید که بتوانید با آن یک داستان خوب بنویسید. مهم نیست چقدر خسته هستید. باید شرایط را درک کرده، بر تفاوت‌های فرهنگی غلبه کنید و از موانع زبانی عبور کنید و به آرامی غذاهایی را که معده شما را به هم می‌ریزد ببلعید. شما باید شهامت آن را پیدا کنید با مردمی که هرگز قبلاً ملاقات نکرده‌اید صحبت کنید و یاد بگیرید به مهربانی غربیه‌ها اعتماد کنید.»

شناخت روندهای سفر، فن‌های مصاحبه و یادداشت‌برداری، بازنویسی و خودویراستاری، نویسندگی برای مجله، سفرهای مطبوعاتی و تسهیلات رایگان، نگارش کتاب، ایجاد وبلاگ و وبلاگ‌نویسی، واقعیت‌هایی درباره سفرنامه‌نویسی، درآمدزایی به‌عنوان یک سفرنامه‌نویس و … اطلاعاتی است که با خواندن این کتاب به دست می‌آورید.

پایان پیام

کد خبر : 137545 ساعت خبر : ۳:۳۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=137545

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.