با دو ساعت و چهل و پنج دقیقه کار در روز آماری بهتر از چاقی شصت درصدی گیرمان نمی‌آید

با دو ساعت و چهل و پنج دقیقه کار در روز آماری بهتر از چاقی شصت درصدی گیرمان نمی‌آید

پایگاه خبری گلونی؛ راضیه حسینی: مرکز آمار گفته ما ایرانی‌ها دو ساعت و چهل و پنج دقیقه از بیست و چهار ساعت شبانه روز کار می‌کنیم و سیزده ساعت و بیست و دو دقیقه باقی را به خواب، استراحت و مراقبت‌های شخصی می‌گذرانیم.

از این سیزده ساعت تقریباً هفت، هشت ساعت مشغول چرخیدن در فضای مجازی و دست به دست کردن پست‌های دسته اول و داغ از این گروه به آن گروه، لایک کردن، کامنت گذاشتن، بلاک کردن، آنفالو کردن، فالو کردن و… هستیم و چند ساعتی به مراقبت‌های شخصی که شامل غذاخو ردن هم می‌شود اختصاص دارد و در آخر نیاز ضروری بدن، یعنی خواب به سراغ‌مان می‌آید. البته اگر او به سراغ‌مان نمی‌آمد ترجیح می‌دادیم باز هم در فضای مجازی گشت بزنیم و تا جایی که پلک چشم توان داشته باشد زل بزنیم به گوشی موبایل.

امروز وزارت بهداشت اعلام کرده شصت درصد جمعیت بالای هجده سال دچار چاقی و اضافه وزن هستند.

با دو ساعت و چهل و پنج دقیقه کار در روز آمار بهتری گیرمان نمی‌آید

به نظرم این آمار برای مردمی که فقط دو ساعت و چهل و پنج دقیقه کار می‌کنند خیلی هم خوب است. انتظار من بالای هشتاد، نود درصد بود.

احتمالاً چهل درصدی که هنوز دچار اضافه‌وزن نشده‌اند آنهایی هستند که دربه در دنبال کار می‌گردند و به محض پیدا کردن یک شغل مناسب و پشت میزنشین به جمعیت اضافه‌وزن‌ها ملحق می‌شوند.

حالا اصلاً کار و اوضاع مملکت که با همین دوساعت و خرده‌ای دارد می‌چرخد به کنار، دیر بجنبیم وارد آمار هزار جور مشکل دیگر هم می‌شویم. همینطور پیش برویم به آمار مبتلایان به کلسترول، فشار خون بالا و دیابت و هزار جور مشکل دیگر هم اضافه می‌شویم.

بیایید تا دیر نشده کاری کنیم. اصلاً آن دوساعت و اندی را بگذاریم کنار، از سیزده ساعت، فقط روزی نیم ساعت به ورزش و پیاده‌روی اختصاص بدهیم باور کنید راه دوری نمی‌رود. چهارتا لایک کمتر بزنیم و دو تا خبر کمتر برای گروه‌های‌مان بفرستیم، هیچ اتفاق خاصی برای جهان نمی‌افتد و خبرگزاری‌های مهم معطل و بی‌خبر نمی‌مانند.

حالا اگر دوست داشتید کمی هم به ساعات کاری اضافه کنید که دیگر معرکه می‌شود.

پایان پیام

کد خبر : 140669 ساعت خبر : ۱۲:۱۴ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=140669

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات