موکب محیط زیستی در مرز مهران با رعایت بهداشت و سلامتی

موکب محیط زیستی در مرز مهران با رعایت بهداشت و سلامتی

پایگاه خبری گلونی محسن فراهانی: همانطور که می‌دانید یکی از دشمنان محیط زیست بطری ها آب معدنی و ظروف پلاستیکی است مخصوصاً لیوان های یکبار مصرف همیشه در مراسم پیاده روی اربعین دوست داشتیم موکب‌ها و ایستگاه‌های صلواتی ببینیم که این موضوع را رعایت می‌کنند و از بطری‌ها و ظروف پلاستیکی استفاده نکنند.

موکب محیط زیستی در مرز مهران

اما به دلیل نبود امکانات و تجهیزات لازم و همچنین فراهم نبودن زیرساخت مناسب چنین خواسته‌ای به دور از توان خدمت گذاران زائرین کربلای معلی بود.

اما امسال شاهد یک اتفاق خوشایند بودیم. دقیقاً بعد از عبور از مرز مهران، یک موکب ایرانی اقدام به توزیع انواع شربت درون ظروف پلاستکی قابل شست و شو کرده بود.

برخلاف انتظار که تصور می‌شد به دلیل مسائل بهداشتی و سلامتی از چنین طرحی استقبال نشود اتفاقاً این طرح از طرف زائرین مورد استقبال قرار گرفت و جلوی این موکب صف طولانی تشکیل شد.

مردم به ترتیب داخل صف‌ها حرکت می‌کردند و پس از دریافت نوشیدنی خود و نوشیدن آن، لیوان آن را در جعبه‌هایی که برای جمع‌آوری همین لیوان‌ها اختصاص یافته بود، قرار می‌دادند.

امیدواریم در آینده به مرور تمام موکب‌هایی که در اربعین حسینی به زوار گرامی خدمات می‌دهند، این سیاست را پیش بگیرند.

بطری و ظروف پلاستیکی را به حال خودشان رها نکنیم

به امید روزی که هیچ بطری و ظرف پلاستیکی یک‌بار مصرف در محیط زیست‌مان رها نشود.

امسال ما در مراسم پیاده‌روی اربعین حضور داریم و شما را از حواشی این مراسم باشکوه مطلع خواهیم کرد.

اخبار و اطلاعیه‌ها و دانستنی‌های دیگر در مورد مراسم پیاده‌روی اربعین را در پایگاه خبری گلونی دنبال کنید. با ما در کوچه پس‌کوچه‌های نجف راه بروید.

با ما از مسجد کوفه دیدن کنید. با ما قدم قدم تا کربلا همراه باشید.

پایان پیام

کد خبر : 139725

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=139725

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.