واکنش تند اینفانتینو به نژاد پرستی در فوتبال و ورزشگاه‌های مختلف

واکنش تند اینفانتینو به نژاد پرستی در فوتبال و ورزشگاه‌های مختلف

به گزارش پایگاه خبری گلونی رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال اینفانتینو به انتقاد تند از نژاد پرستی در فوتبال پرداخت و تاکید کرد که باید چنین افرادی از ورزشگاه طرد شوند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت ۲۴، نژاد پرستی پدیده ای جدید در فوتبال نیست و مدتها است که به صورت مخفی و آشکار در ورزشگاه دیده می شود.

واکنش تند اینفانتینو به نژاد پرستی در فوتبال

در سالهای اخیر با وجود آنکه در دنیای مدرن زندگی می کنیم و از حقوق شهروندی و برابری انسان ها سخن به میان می آید اما باز هم شاهد نژاد پرستی در فوتبال هستیم و بازیکنان و هواداران به شیوه های مختلفی چنین رفتار زشتی را از خود بروز می دهند.

چند روز پیش در دیدار تیم ملی فوتبال انگلیس برابر بلغارستان هواداران بلغاری در صوفیه شعارهای نژاد پرستانه علیه بازیکنان انگلیس سر دادند و بازی هم برای دقایقی متوقف شد.

اینفانتینو رئیس فیفا اینگونه به نژاد پرستی در فوتبال واکنش نشان داد: وقتی در ورزشگاهی نژاد پرستی وجود دارد باید بازی متوقف شود. اصلا اجازه این را نداریم که به نژاد پرستان اجازه خودنمایی و پیروزی دهیم. نباید آنها در این نبرد پیروز شوند. باید فوتبال در چنین شرایطی متوقف شود و با نژاد پرست ها برخورد شود.

او ادامه داد: الان دیگر با وجود دوربین های زیادی که در ورزشگاه ها وجود دارند پیدا کردن و برخورد کردن با افراد نژاد پرست بسیار آسان شده است. باید چنین افرادی را شناسایی و از ورزشگاه اخراج کرد و بعد، با شکایت کردن در دادگاه آنها را محکوم کرد. باید نژاد پرستی در همه جهان یک جنایت بزرگ قلمداد شود و اجازه نداد که چنین افرادی در ورزشگاه ها حضور پیدا کنند.

واکنش تند اینفانتینو به نژاد پرستی در فوتبال و ورزشگاه‌های مختلف

پایان پیام

کد خبر : 140526 ساعت خبر : ۱:۰۶ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=140526

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.