گردشگری باید مردمی شود؛ آینده خوبی در انتظار گردشگری کشور است

گردشگری باید مردمی شود؛ آینده خوبی در انتظار گردشگری کشور

به گزارش پایگاه خبری گلونی ایسنا نوشت: علی اصغر مونسان امروز چهارم مهرماه در همایش فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان اظهار کرد: امروز گردشگری جزء اقتصاد سوم جهان قرار گرفته و پرشتاب در حال حرکت به سمت جلو است.

وی با تاکید بر اینکه کشور ما نیز ظرفیت بسیاری در حوزه گردشگری دارد و ما علاوه بر تاریخ کهن و طبیعت غنی، بیش از یک میلیون سایت تاریخی شناخته شده و بیش از ۶۰۰ موزه فعال و غنی داریم، تصریح کرد: همچنین مردم میهمان دوست و با آداب و رفتار متفاوت یکی دیگر از جاذبه های خوب گردشگری ایران بوده و اقعیت این است که به لحاظ تاریخی به این حوزه کمتر پرداخته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اکنون نیز به نظر می آید بیشتر صحبت کرده ایم که گردشگری جزء رتبه های اول تا سوم اقتصاد قرار بگیرد تا عمل، بیان کرد: اگر ۵۰ درصد حمایتی که از صنعت و کشاوری می‌شود، از گردشگری بشود با سرعت بسیار شتابان می‌توانیم جایگاه خوبی در اقتصاد پیدا کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: گردشگری مزیت کشور ماست که روند پرشتابی در این حوزه آغاز و در دولت تدبیر و امید کارهای خوبی انجام شده و ۱۱ میلیارد دلار سهم ما در GDP کشور و معادل ۴.۳ درصد است اما می‌تواند بسیار بالاتر از این باشد زیرا ظرفیت های بی‌نظیری وجود دارد.

وی با بیان اینکه روز به روز اقبال به گردشگری افزایش پیدا می‌کند و آینده خوبی برای ما رقم خواهد زد  اظهار کرد: هم اکنون ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در حال اتفاق افتادن است

مونسان در ادامه تصریح کرد: تغییر نگرش در دولت و مجلس به نظر می‌آید از مشکل ترین کارهاست و باید این نگاه تغییر کند که گردشگری صنعت است و باید به میزان صنعت به این حوزه توجه شود.

گردشگری باید مردمی شود

عالی ترین مقام وزارت با اشاره به اینکه یکی از مشکلات کشور، کمبود شغل و یکی از وظایف ما ایجاد شغل است، گفت: در این مدت با حداقل‌ها و اعتبارات اندک توانستیم در اشتغال روستاییان و بوم گردی پیشرفت زیادی ایجاد کنیم و از ۴۰۰ مورد به یک هزار و ۷۰۰ مورد رسیدیم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد فعالان صنایع دستی خانم ها و زنان سپرست خانوار هستند که در صورتی که اعتبار به ما داده شود می توانیم برای آنها اشتغال پایدار ایجاد کنیم اظهار کرد: طرح تجاری سازی صنایع دستی را آغاز کرده ایم و روی بسته بندی، برندینگ و طراحی مبتنی بر سلیقه بازار، ایجاد بازارهای جدید نیز در حال انجام کار هستیم ضمن آنکه کاربردی‌سازی صنایع دستی را در دستور کار داریم.

وی افزود: ما قطب های کشاورزی و صنعت را در کشور داریم و با پرداختن به طبیعت بی‌نظیر و تاریخ کهن و کمک به این حوزه، به توزیع عادلانه کشور کمک می‌کند و همه جای کشور رونق گرفته و به رونق سایر بخش‌ها کمک می‌کند.

مونسان با بیان اینکه گردشگری کشاورزی ظرفیت بسیار خوبی است و در کشور ما آغاز شده و به فروش محصولات کشاورزی نیز کمک خواهد کرد افزود: سهم گردشکری در GDP کشور به خوبی لحاظ نشده  است. به عنوان مثال حمل و نقل مربوط به حوزه گردشگری است اما آمار این حوزه در حمل و نقل محاسبه می‌شود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه باید گردشگری مردمی شود و یزد و کاشان با مردمی کردن گردشگری به جایگاه خوبی رسیده اند اظهار کرد: اگر به دنبال پیشرفت و توسعه جوامع شهری و روستایی هستیم، راه آن گردشگری است که از این طریق جوامع دارای نشاط شده و همه مردم از آن بهره مند می‌شوند و به همین دلیل گردشگری در صدر برنامه‌های همه جای دنیا قرار گرفته است.

پایان پیام

کد خبر : 137815 ساعت خبر : 1:28 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=137815
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات