گلاره عباسی میزبان اعضای سوینا در برنامه تلویزیونی کتاب باز

گلاره عباسی میزبان اعضای سوینا در برنامه تلویزیونی کتاب باز

موسس گروه سوینا با دعوت عوامل «کتاب باز»، به عنوان میزبان در این برنامه به گفتگو با نابینایان اهل کتاب پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از روابط عمومی سوینا، گلاره عباسی در این قسمت از کتاب باز که امشب از شبکه نسیم پخش می‌شود، میزبان پرستو ولدخان تحصیل کرده رشته‌های ادبیات و جامعه شناسی و میرهادی نائینی دانش آموخته رشته‌های ادبیات و زبان شناسی است که هر دو نابینا هستند‌.

گلاره عباسی میزبان اعضای سوینا در کتاب باز

او همچنین در کنار سروش صحت مجری کتاب باز به گفتگو با سپیده فلاح فر نمایشنامه نویس نیز می‌پردازد.

عباسی که اخیرا گروه سوینا را راه اندازی کرده، پیش از این به عنوان مهمان نیز به کتاب باز دعوت شده بود و این بار میزبان گفتگوی این چهره‌ها درباره اثر ماندگار شازده کوچولو بود.

سوینا، سینمای ویژه نابینایان است که علاوه بر اکران فیلم‌ها مناسب این قشر، رادیو سوینا را نیز تدارک دیده و همچنین به برگزاری جلسات نقد کتاب صوتی نیز می‌پردازد.

«کتاب‌باز» به تهیه‌کنندگی محمدرضا رضاییان و اجرای سروش صحت، شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ از شبکه نسیم پخش می‌شود.

سوینا (سینمای ویژه نابینایان) در سال ۱۳۹۸ و با هدف توضیح‌دار کردن فیلم‌ها و سریال‌ها به منظور فراهم آوردن امکان دسترسی افراد نابینا و کم‌بینا به تولیدات سینمایی تأسیس شد. اکران فیلم‌های روز در قالب توضیح‌دار با حضور افراد نابینا و کم‌بینا یکی از اهداف اصلی فعالیت سوینا است.

سوینا همچنین می‌کوشد در وب‌سایت خود امکان دانلود فیلم‌ها و سریال‌های توضیح‌دار را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

به باور گلاره عباسی مؤسس سوینا، برگزاری جلسات نقد کتاب، پوشش زنده رخدادهای فرهنگی در قالبی رادیویی و اینترنتی، تولید پادکست، معرفی نابینایان موفق و آشنا کردن اهالی هنر با استعدادها و نیازهای این افراد نیز اهدافی هستند که سوینا برای دستیابی به آن‌ها گام برمی‌دارد.

 پایان پیام

کد خبر : 138292 ساعت خبر : ۳:۰۱ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=138292

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.