به همت سوینا نمایش فیلم‌های کودک برای کودکان نابینا کلید خورد

به همت سوینا نمایش فیلم‌های کودک برای کودکان نابینا کلید خورد

برای نخستین بار و با نمایش فیلم توضیح دار «خاله قورباغه»، سینما در دسترس کودکان نابینا قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری گلونی روابط عمومی گروه سوینا (سینمای ویژه نابینایان) نوشت: طی مراسمی که روز جمعه ۱۷ آبان در پردیس چارسو برگزار شد، جمع گسترده ای از نابینایان و خانواده هایشان به تماشای فیلم «خاله قورباغه» نشستند.
فیلم خاله قورباغه به کارگردانی افشین هاشمی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور و بازی مرضیه برومند، شبنم مقدمی، غزل شاکری، احسان کرمی، شایسته ایرانی، آناهیتا خسروی، شهراد بانکی، علیرضا ناصحی، افشین هاشمی، نگار اردلان در سال ۱۳۹۵ به نمایش درآمد.

خلاصه فیلم:

خاله قورباغه مهربان و معاشرتی که بزرگترین مشکلش تنهایی و دور افتادگی از ۹۸ بچه‌اش است، در این فیلم در کنار شخصیت‌های جدیدی چون خواهر دوقلویش با نام آبجی باجی، پزشک جنگل با نام حکیمه باجی، همسایه طماع و خلافکارش با نام سمسارباشی، یاور افسانه‌ای‌اش با نام نخودی و نوه‌هیی که هرکدام از شهری یا کشوری به سراغش می آیند، برای بچه‌ها و بزرگترها، از مفاهیمی چون عواطف خانوادگی، دوستی، نشاط، همکاری، هوشمندی، میراث فرهنگی، مدیریت بحران و… قصه می‌گوید.

به همت سوینا نمایش فیلم‌های کودک برای کودکان نابینا کلید خورد

پیش از تماشای فیلم، مجری نابینا اشکان آذر ماسوله به حاضران خوشامد گفت و از آغاز فعالیت سینمای کودکان سوینا با این برنامه خبر داد.

سپس داریوش فرضیایی، محمد بحرانی، حبیب رضایی، غزل شاکری، نیماکرمی، زینب زارع و گلاره عباسی(مدیر سوینا) روی صحنه دعوت شدند و با حاضران سخن گفتند.

پس از آن محمد بحرانی با جناب خان به اجرای برنامه پرداخت و سالن شماره یک چارسو با شوخی‌های جناب خان پر از صدای شور و خنده کودکان شد.

پس از او داریوش فرضیایی روی صحنه رفت و با روایت خاطراتی شیرین از ضبط برنامه های گذشته‌اش در رادیو و اجرای یک سرود کودکانه لحظات شادی را رقم زد.

پس از آن فیلم «خاله قورباغه» با توضیحات افشین هاشمی کارگردان فیلم اکران شد.

نمایش فیلم‌های کودک برای کودکان نابینا کلید خورد

پایان پیام

کد خبر : 142288 ساعت خبر : ۹:۰۲ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=142288

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.