آمار مراجعه به اورژانس برای مشکلات آلودگی هوا به خبری تکراری تبدیل شده

آمار مراجعه به اورژانس برای مشکلات آلودگی هوا به خبری تکراری تبدیل شده

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: «طی ۲۴ ساعت گذشته و با افزایش آلودگی هوا، ۱۵۴۱ نفر به دلیل بیماری‌های قلبی و تنفسی به مراکز اورژانس مراجعه کرده‌اند.»

پایگاه خبری گلونی؛ راضیه حسینی: تعداد مراجعه‌کنندگانی که آلودگی هوا آنها را روانه اورژانس کرده برای بیست و چهار ساعت واقعاً زیاد است اما ما به چند دلیل بدون توجه به این آمار و حتا بدون خواندن تعداد نفراتی که مشکل قلبی و تنفسی داشتند از کنار این خبر می‌گذریم.

اول بخاطر این‌که از این دست خبرها زیاد شنیده‌ایم. شاید اوایل کمی نگران خطر آلودگی هوا بر سلامت‌مان می‌شدیم ولی حالا نسبت به این خبر، مثل دندانی شده‌ایم که بی‌حس شده و اگر با کلنگ هم به جانش بیفتی چیزی متوجه نمی‌شود.

دوم بخاطر این است که کاری از دست‌مان برنمی‌آید. جز این‌که تلاش کنیم از وسایل حمل ونقل عمومی استفاده کنیم و شب خسته و حسابی کوفته از فشار و له شدن در میان جمعیت متروسواران به خانه برگردیم راه دیگری به نظرمان نمی‌رسد.

صدای ما را نه خودروسازان می‌شنوند و نه مسئولینی که باید برای این مشکل راهکار ارائه دهند.

آمار مراجعه به اورژانس برای مشکلات آلودگی هوا به خبری تکراری تبدیل شده

همه  انگار با این مسأله کنار آمده‌اند و آلودگی هوا را جزئی از تهران می‌دانند که دیگر حل‌شدنی نیست و مردم باید تحمل‌اش کنند.

و  آخرین دلیل این است که همین حالا خیلی‌ها مشکلات تنفسی و قلبی دارند ولی اورژانس‌واجب نشده‌اند، یا شاید خودشان اینطور فکر می‌کنند و با خواندن این خبر در حالی که چند سرفه می‌کنند با خود می‌گویند«من هم الان اگر پاشم برم اورژانس یه نفر به این آمار اضافه می‌کنم.»

تعداد افرادی که بخاطر آلودگی هوا دچار مشکلات قلبی و تنفسی شده‌اند بسیار زیاد است.کاش مسئولین برای یکی بار هم که شده فکری اساسی، نه مقطعی و زودگذر برای حل مشکل آلودگی هوا انجام بدهند.

پایان پیام

کد خبر : 144852 ساعت خبر : 9:46 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=144852
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات