تورهای هوایی در تالاب بین المللی شادگان همچنان جان می‌گیرند

تورهای هوایی در تالاب بین المللی شادگان همچنان جان می‌گیرند

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از مهر، با گذشت چهار ماه از برپایی گسترده دام‌های هوایی در تالاب بین المللی شادگان جهت صید پرندگان مهاجر، اداره کل محیط زیست خوزستان هیچ گونه واکنشی در جهت برخورد با این تخلف آشکار نداشته است.

رضا نیک فلک، فعال و کارشناس محیط زیست، در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: با گذشت چهار ماه از برپایی گسترده دام‌های هوایی در تالاب بین المللی شادگان جهت صید پرندگان مهاجر، اداره کل محیط زیست خوزستان هیچ گونه واکنشی در جهت برخورد با این تخلف آشکار نداشته است.

تورهای هوایی در تالاب بین المللی شادگان همچنان جان می‌گیرند

نیک فلک افزود: در روش استفاده از تورهای هوایی هیچ گزینشی در نوع و تعداد پرندگان صید شده وجود ندارد و پرندگان اعم از حرام گوشت و حلال گوشت قربانی این روش صید هستند.

وی تصریح کرد: صید پرندگان مهاجر از طریق تورهای هوایی شب هنگام صورت می‌گیرد؛ حجم تورهای هوایی در تالاب شادگان بسیار گسترده است و طول هر رشته دام گاهی به بیش از صد متر می‌رسد.

این فعال محیط زیست هشدار داد: تالاب شادگان تحت سیطره کامل شکارچیان قرار دارد و در ٤٠٠ هزار هکتار وسعت این تالاب هیچ نقطه امنی برای حیات وحش باقی نمانده است. شادگان به جولانگاه و قرق صدها شکارچی و دام گذار تبدیل شده است.

مسئولان محیط زیست اغلب در توجه عدم برخورد با شکارچیان و صیادان غیرمجاز از کمبود نیرو و بودجه در مقایسه با وسعت بالای مناطق تحت مدیریت این سازمان حرف می‌زنند با این حال تورهایی که از شهریورماه تا کنون برپا شده جایشان کاملاً مشخص است و نیاز به نیروی پرشمار و بودجه چندانی ندارد اما از شهریورماه تا کنون کوچک‌ترین برخوردی با دام‌گذاران غیرقانونی منطقه گزارش نشده است.

پایان پیام

 

کد خبر : 145183 ساعت خبر : 4:58 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=145183
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات