هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین چگونه آتش گرفت؟ آیا به آن شلیک شده است؟

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین چگونه آتش گرفت؟ آیا به آن شلیک شده است؟

به گزارش پایگاه خبری گلونی حوالی ساعت ۶:۳۰ دقیقه امروز یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین تنها شش دقیقه بعد از بلندشدن از باند فرودگاه امام خمینی(ره) با ۱۷۶ خدمه و مسافر در محدوده شاهد شهر سقوط کرد که در پی این سانحه تمامی سرنشینان و خدمه پروازی آن جان باختند.

 از میان ۱۷۹ نفری که بنابر اعلام رییس اورژانس کشور در پی سقوط هواپیمای اوکراینی در جنوب تهران جان خود را از دست دادند، ۱۴۷ نفر ایرانی بودند که نیمی از آنان در رده سنی جوان بودند.

کاربری به نام جاوید در توییتر نوشت:

۳. با توجه به اینکه هواپیما بلافاصله از روی رادار محو شده احتمالا سیستم برق خود را کاملا از دست داده.

۴. جهت اصابت هواپیما نشون می‌ده که مسیر خودشو به سمت فرودگاه امام خمینی جهت فرود اضطراری عوض کرده و در حال بازگشت بوده.

۵. هواپیما پس از برخورد با زمین (پارکی در نزدیکی منطقه مسکونی) گودالی دومتری ایجاد کرده و انفجاری رخ می‌دهد که احتمال خیلی زیاد ترکش‌هایی هم داشته.

۶. هواپیما پس از برخورد و جدا شدن قطعاتی از بدنه دوباره حدود هشتصد متر جلوتر به زمین خورده و قطعاتی دیگر مثل یکی از موتورها جدا می‌شود.

۷. کاکپیت و بخشی از بال و بدنه هواپیما در باغ‌های اطراف پراکنده شده بود. و آخرین تکه هواپیما تقریبا بیش از یک کیلومتر با محل برخورد اولیه فاصله داشتند.

۸. بنا به مشاهداتم هیچ جسد سالمی باقی نمانده بود و در اثر شدت ضربه و انفجار اجساد متلاشی بودند و بزرگترین قطعات شامل دست یا پا بود.

۹.اجساد با حضور دادستان تهران و با کمک نیروهای هلال احمر کامل جمع آوری و جهت بررسی دی ان ای به پزشکی قانونی تحویل شد.

۱۰. جعبه سیاه بویینگ ۷۳۷ اوکراین پیدا شد و جهت بررسی به سازمان هواپیمایی کشوری تحویل شد، همزمان نیز با حضور سفیر اوکراین از هیات بررسی اوکراینی نیز دعوت بعمل آمد.

۱۱. واحد چک و خنثی مواد منفجره با حضور در محل و نمونه‌برداری وجود هرگونه پرتو و مواد منفجره را در قطعات هواپیما رد کرد. روح همه درگذشتگان این حادثه دردناک قرین رحمت خداوند باد.

پایان پیام

کد خبر : 146284 ساعت خبر : 8:57 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=146284
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات