هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

بلیت جشنواره فیلم فجر تقریباً تمام شد؛ داوران به زودی اعلام می‌شوند

بلیت جشنواره فیلم فجر تقریباض تمام شد؛ داروان به زودی اعلام می‌شوند

مسعود نجفی در برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر گفت: ۱۰۵ هزار بلیت تا به حال فروخته شده، جشنواره سهمی از بلیت‌ها نمی‌برد، هیات داوران به زودی معرفی می‌شوند

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از روابط عمومی «سلام صبح بخیر»، حسین کلهر امروز به گفتگوی تلفنی با مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر پرداخت.

نجفی در ابتدا درباره آخرین وضعیت بلیت فروشی جشنواره فجر توضیح داد: دیروز ساعت ۱۲ سامانه بلیت فروشی جشنواره باز شد و در همان ۱۱ دقیقه ابتدایی ۸۰ هزار قطعه بلیت فروش رفت. ساعت ۱۸ بود که با تاکید دبیر جشنواره بلیت‌ها شارژ شد و بخشی از بلیتی که به سازمان‌ها و ارگان‌ها اختصاص داده شده بود به مردم اختصاص پیدا کرد.

وی افزود: ساعت ۲ شب که قبل از خروج از دفتر جشنواره از همکاران آمار گرفتم مشخص شد از ۱۱۹ هزار بلیت ۱۰۵ هزار بلیت فروش رفته و ظرفیت بخش زیادی از سینماها به ویژه سینماهای تهران به پایان رسیده و تعداد محدودی هنوز ظرفیت دارند. تا دو بهمن ماه سامانه فعال خواهد بود.

مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر در پاسخ به اینکه آیا سهم فروش بلیت‌ها بین جشنواره، تهیه کننده و سینمادار تقسیم می‌شود، توضیح داد: با تدبیری که سال گذشته آقای داروغه زاده دبیر جشنواره داشته سهم بلیت بین تهیه کننده و سینما تقسیم خواهد شد و جشنواره سهمی نخواهد بود.

هزینه دی سی پی تا سال گذشته به عهده جشنواره بوده است اما از امسال به عهده تهیه کننده است.

نجفی در بخش دیگری از سخنانش اعلام کرد: در همه استان‌های کشور جشنواره برپا است و بلیت فروشی هر استان توسط ارشاد هر استان برنامه ریزی خواهد شد.

وی درباره دلیل انحصار خرید بلیت در یک اپلیکشن تاکید کرد: به هر حال این سامانه طی ایام سال هم بلیت فروشی سینماها را برعهده دارد و با توجه به تعداد بالای مخاطبانی که در لحظات اول به اپلیکیشن ورود می‌کنند باید سامانه‌ای باشد که در طول سال امتحان خود را پس داده است. در دوره ۳۵ با سامانه دیگری تجربه داشتیم که نزدیک به دو روز بلیت فروشی متوقف شد. بنابراین با توجه به سیل علاقمندان باید سامانه‌ای باشد که از پس تقاضاها بربیاید و در دو سال گذشته مشکلی نداشته‌ایم.

وی در پاسخ به اینکه چرا لیست نهایی هیات داوران اعلام نمی‌شود، گفت: ما با مدل جشنواره فیلم فجر هر ساله پیش رفته‌ایم و معمولاً در روزهای اول بهمن هیات داوران معرفی می‌شوند. در چند روز آینده گزینه‌های مورد نظر نهایی و معرفی خواهد شد.

نجفی در پاسخ به اینکه آیا فیلم‌های «خورشید» و «روز صفر» به جشنواره می‌رسند، اظهار کرد: ان شاءالله دیده می‌شود. طی آخرین پیگیری‌ها جدول برنامه نمایش فیلم‌ها هم در سینماهای مردمی و هم در سینمای رسانه طبق برنامه ریزی جلو خواهد رفت.

وی درباره فیلم جواد نوروزبیگی هم گفت: بله ایشان فیلم آقای کیمیایی را داشتند که در جشنواره هست.

مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر همچنین اعلام کرد: امسال برای اولین بار چهار فیلمی که رده بندی سنی دارد در بلیت‌ها قید می‌شود و برای اولین بار علی رغم سال‌های گذشته که اسم گروه فیلم‌ها می‌خورد اسم خود فیلم و توصیه سنی در بلیت درج می‌شود.

نجفی در پایان در این باره که آیا امکان افزایش ظرفیت بلیت‌ها وجود دارد، گفت: بعید می‌دانم چون ظرفیت کامل اختصاص پیدا کرده است.
گفتنی است «سلام صبح بخیر» به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۷ تا ۹:۳۰ روی آنتن می‌رود.

کد خبر : 147171 ساعت خبر : ۱۲:۵۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=147171

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.