طرح سینمای دوستدار خانواده از سال سینمایی جدید آغاز می‌شود

طرح سینمای دوستدار خانواده از سال سینمایی جدید آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری گلونی معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از راه‌اندازی پروژه نظرسنجی سینمای دوستدار خانواده با هدف ترویج سینمایی که خانواده‌ها بتوانند بهترین بهره را از آن ببرند خبر داد.

خریداران بلیط فیلم‌های سینمایی از سامانه سینماتیکت می‌توانند از روز ۲۳ بهمن‌ که آغاز سال جدید سینمایی است در مورد فیلم‌های درحال اکران سینمای ایران نظر دهند.

سینماتیکت در اجرای این طرح براساس مسئولیت اجتماعی خود با معاونت همکاری می‌کند.

«معصومه ابتکار» معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری که امروز شنبه ۱۹ بهمن در سینمای رسانه جشنواره فیلم فجر حاضر شده بود، با تأکید بر اینکه مدت‌هاست که سینما به آسیب‌های خانواده می پردازد، توضیح داد: در خیلی از کشورها مسائلی که به زبان سینما در فیلم‌ها بیان می‌شود، وجود دارد.

از سال۹۶ درامور زنان و خانواده موضوع گفتگوی ملی خانواده در دستور کار قرار گرفته است چرا که همواره معتقد بوده‌ام که آسیب‌های اجتماعی به بنیان خانواده ضربه می‌زند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بیان کرد: امروز در پردیس سینمایی ملت از طرح «سینمای دوستان خانواده» رونمایی می‌کنیم.

این طرح معاونت امور زنان و خانواده با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و سینماتیکت به انجام میرسد. مخاطبان سینمای ایران اجازه دارند تا نظرات خودشان را درباره اینکه این فیلم چقدر دوستدار خانواده بوده، ارائه بدهند.

سینماتیکت پلتفرمی را ارائه داده است که به وسیله آن، پیامکی برای مخاطب (پس از خروج از سالن سینما) تحت عنوان «نظرسنجی فیلم» می‌آید و او می‌تواند نظر خودش را درباره آن فیلم را ارائه دهد و این نظرسنجی‌ها برای مخاطب بعدی که می‌خواهد بلیت فیلم مورد نظرش را بخرد، نمایش داده می‌شود. طرح سینمای دوستدار خانواده از سال سینمایی جدید آغاز می‌شود.

ابتکار با اشاره به آثاری که در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر دیده، گفت: گفت: فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی را دیده‌ام که به نظرم این فیلم، بسیار به فضای کار ما نزدیک است و به کودکان کار می‌پردازد.

بازی این کودکان در این فیلم بسیار جذاب است. این فیلم با اینکه کار سختی بوده، اما در عین حال بسیار شریف ساخته شده است.خورشید یک فیلم امید بخش بود.

پایان پیام

کد خبر : 148095 ساعت خبر : 10:50 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=148095
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات