درخواست انجمن حاميان طبيعت زاگرس انديمشك از استاندار خوزستان

درخواست انجمن حاميان طبيعت زاگرس انديمشك از استاندار

بايد با توجه به خطر شيوع كرونا در سطح كشور، از ورود مسافران و گردشگران به اين استان جلوگيرى شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی درخواست انجمن حاميان طبيعت زاگرس انديمشك و جمعى از تشكل‌هاى مردم نهاد محيط زيست و گردشگرى خوزستان از استاندار جهت جلوگيرى از ورود مسافران به استان خوزستان.

درخواست انجمن حاميان طبيعت زاگرس

دبير انجمن حاميان طبيعت زاگرس انديمشك با بيان اينكه آمارها نشان مى‌دهد كه هر ساله استان خوزستان يكى از استان‌هاى با بيشترين پذيرش تعداد گردشگر و مسافر بوده است و اكنون نيز در آستانه سال نو قرار داريم خاطر نشان كرد كه بايد با توجه به خطر شيوع كرونا در سطح كشور، از ورود مسافران و گردشگران به اين استان جلوگيرى شود.

ميثم مرادى افزود كه متاسفانه اين روزها شاهد انتشار يك باور غلط و كارشناسی نشده در سطح جامعه با اين مضمون كه حضور در مناطق با اقليم گرمسير، موجب نابودى ويروس كرونا مى‌شود هستيم و همين مسأله باعث ورود برخى هم‌وطنان ساير استان‌ها به استان خوزستان شده است كه باعث بحرانى‌تر شدن شرايط مى‌گردد.

در همين راستا، جمعی از فعالین محیط زیست و گردشگری استان خوزستان با توجه به گسترش کروناویروس در سراسر کشور، خواستار عدم ورود مسافرین نوروزی به استان خوزستان و همچنین نظارت جدی بر هتل‌ها، مهمانسراها و كليه اماكن مسافرپذير و گردشگرپذير در سطح استان شدند.

کرونا

خانواده بزرگی از ویروس‌ها و زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود.

کروناویروس‌ها در سال ۱۹۶۵ کشف شدند و مطالعه بر روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت.

این ویروس به‌طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند، با این حال تاکنون هفت کروناویروس انسانی کشف شده‌است.

آخرین نوع آنها، در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد.

کروناویروس‌ها زیر مجموعهٔ کروناویریده هستند. ساختار آنها نیز دارای یک ژنوم آران‌ای معمولی است.

افرادی که هم‌زمان دارای بیماری دیگری باشند و کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی، بیشتر در معرض خطر ابتلا به کروناویروس‌ها هستند. معمولاً شدت سرماخوردگی که کروناویروس عامل آن باشد بیشتر است.

پایان پیام

کد خبر : 150586 ساعت خبر : 9:46 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=150586
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات