ساخت کیت تشخیص کرونا در لرستان

محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری لرستان موفق به ساخت کیت تشخیص کرونا شدند.

روزانه می‌توانیم در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیت تشخیص کرونا بسازیم

به گزارش پایگاه خبری گلونی علی غلامی، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان درخصوص فرآیند ساخت این کیت اظهار کرد: قبل از اینکه ویروس وارد کشور شود و پس از آنکه ژنوم این ویروس در پایگاه اطلاعاتی آمریکا قرار گرفت، طراحی این کیت در دستور کار قرار گرفت.

ساخت کیت تشخیص کرونا

وی با بیان اینکه کیت تشخیص کرونا بر اساس استانداردهای جهانی ساخته و طراحی شده است، تصریح کرد: محققان این شرکت دانش‌بنیان، قطعه‌ای از ژنوم ویروس را به صورت شبیه‌سازی شده در آورده و سنتز کردند و در آزمایش کیت بسیار عالی جواب گرفتیم.

غلامی افزود: بعد از اینکه ویروس وارد کشور شد، یک نمونه ویروس به صورت RNA از آزمایشگاه امام رضا(ع) اراک تهیه شد و فرآیندهای لازم را انجام دادیم و سپس با کیت تولیدی شرکت آن را آزمایش کردیم که به صورت کاملاً موفقیت‌آمیز جواب مثبت به دست آمده است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با تاکید بر اینکه یک نمونه مورد بالینی از اراک با کیت‌های تولیدی ما تست شده و موفقیت آمیز بوده است، اظهار کرد: هم‌اکنون تنها نیاز است کیت تولیدی را با کیتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد شده و در مراکز درمانی استفاده می‌شود، مقایسه کنیم.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، وی با اشاره به اینکه روزانه می‌توانیم در حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ از این کیت بسازیم که هر کیت نمونه ۵۰ بیمار را شناسایی می‌کند، گفت: هزینه کیت تولیدی ما کمتر از یک سوم کیتی است که وزارت بهداشت خریداری می‌کند و هزینه آن به حدود ۳ میلیون تومان کاهش یافته است.

گفتنی است پیش از این کیت تشخیص کرونا از کشورهای خارجی و فقط توسط سازمان بهداشت جهانی وارد کشور می‌شد که قیمت بالایی داشت و تعداد آن محدود بود.

پایان پیام

کد خبر : 149632 ساعت خبر : ۶:۰۱ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=149632

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.