هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

موج رادیو اعتکاف و تمام آنچه باید در مورد این رادیو بدانیم از زبان معاون صدا

معاون صدا از راه اندازی رادیو اعتکاف در ماه رجب خبر داد. موج رادیو اعتکاف و تمام آنچه باید در مورد این رادیو بدانیم از زبان معاون صدا

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، حمید شاه آبادی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط موجود کشور و تعطیلی اجتماعات و مراسم از جمله مراسم معنوی اعتکاف به علت بیماری کرونا، امسال مراسم اعتکاف در منازل به همراه رادیو برگزار می‌شود تا مومنین فرصت ایام البیض را برای نیایش و ارتباط با خدا از دست ندهند.

وی گفت: شاید بتوان گفت رادیو اعتکاف، جایگزین مناسبی برای مراسم اعتکاف در شرایط کنونی باشد و شعار «هر خانه یک مسجد» را برای ارتباط با خدا، دعا و نیایش جهت رفع گرفتاری‌ها محقق کند.

موج رادیو اعتکاف

شاه آبادی در توضیح راه اندازی این رادیو گفت:

این رادیو مانند دیگر رادیو‌های مناسبتی از طریق فرستنده‌ها در سراسر کشور بر روی طول موج اف ام ردیف ۹۵/۵ مگاهرتز پخش خواهد شد. برنامه‌های این رادیو از اذان مغرب روز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ شروع و تا پایان روز سه شنبه بیستم اسفند سال جاری، همزمان با ایام رجب (روزهای ۱۵، ۱۴، ۱۳ ) ادامه خواهد داشت.

معاون صدا یادآور شد: با توجه به عدم برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد کشور شنوندگان بسیاری از سراسر کشور خواستار تدارک برنامه‌های مناسب از طریق رادیو شده بودند.

وی خاطر نشان کرد: برنامه‌های رادیو اعتکاف در بخش‌های ۴ ساعته ارائه خواهد شد که در هر نوبت سخنرانی‌های متناسب با این ایام و ماه رجب بصورت زنده و تولیدی پخش می‌شود. همچنین بخش‌هایی از آن به پخش تلاوت ترتیل و تحقیق کوتاه اختصاص خواهد یافت.

معاون صدا در ادامه گفت: پخش ادعیه و مناجات به ویژه دعاهای وارد شده در این ایام، از بخش‌های مهم این رادیو است. تهیه گزارش و نیز پخش تماس‌ها و تلفن‌های مردمی، همراه با بیان آداب و اعمال روز و نیز گزیده بیانات بزرگان و علما از قسمت‌های دیگر هر یک از نوبت‌های چهارساعته این رادیو است.

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته شنوندگان می‌توانند هر روز بطور زنده از بیانات وعاظ و خطبا از طریق این شبکه بهره‌مند شوند.

پخش زنده اعمال ام داوود از یکی از اماکن مذهبی نیز در این رادیو پیش بینی شده است.

معاون صدا در پایان اظهار امیدواری کرد که راه اندازی و تولید و پخش این رادیو، فضای مناسب معنوی و مناجات برای مردم دیندار و علاقمند کشور فراهم آید.

پایان پیام

کد خبر : 150396 ساعت خبر : ۱۲:۲۵ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=150396

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات