اخبار را به سبک گلونی بخوانید ...

وقتی کرونا ویروس جلوی بعضی‌ها کم می‌آورد

وقتی کرونا ویروس جلوی بعضی‌ها کم می‌آورد

پایگاه خبری گلونی راضیه حسنی کرونا ویروس به ترسی جهانی و عجیب تبدیل شده است. چیزی شبیه به فیلم‌های تخیلی و ترسناک که ویروسی به جان شهری می‌افتاد و مردم بعد از گرفتن بیماری، تبدیل به زامبی‌های سرگردانی می‌شدند که با تماس به هر فرد دیگری او را هم آلوده می‌کردند.

درست است که کرونا بیماری خطرناکی است و باید تمام کشورها مراقبت لازم را انجام بدهند، اما برخی از ما زیادی در نقش‌های فیلم‌های تخیلی فرو رفته‌ایم و احساس می‌کنیم هر چشم بادامی یک زامبی متحرک است.

وقتی کرونا ویروس کم می‌آورد

نحوه برخورد با چشم بادامی‌ها

تا جایی که داد یکی از فعالین گردشگری درآمد و از نحوه برخورد با چشم بادامی‌ها و چینی‌ها انتقاد کرد.

مردم به ریزچشم‌ها حساس شده‌اند و آنها را به رستوران و اماکن عمومی راه نمی‌دهند. حالا هر چقدر بگویند که ما ژاپنی هستیم و اصلاً چینی نیستیم کسی به خرجش نمی‌رود.

اصلاً خود چینی‌ها هم اگر کارت سلامت داشته باشند مشکلی برای تردد ندارند و ویروس منتقل نمی‌کنند.

اما ما به حدی نگران هستیم که به احتمال زیاد اگر هموطنان گنبدی خود را هم ببینیم وحشت می‌کنیم و پا به فرار می‌گذاریم.

البته مقصر اصلی مسئولینی هستند که آگاهی‌های لازم را به ما مردم نمی‌دهند و ما تنها اطلاعات‌مان می‌شود همان فیلم‌های تخیلی.

اما نکته‌ای که از این موضوع عجیب‌تر و قابل تأمل‌تر است اقدام برخی بازرگانان ایرانی است.

اینها کسانی هستند که کرونا ویروس جلوی‌شان کم آورده و با تعجب نگاه‌شان می‌کند و می‌گوید « بابا شما دیگه کی هستین، دست شیطون رو بستین…»

این عزیزان زعفران را به عنوان گیاهی که کرونا را درمان می‌کند به چینی‌ها می‌فروشند و خدا می‌داند تا به حال چقدر از این فروش سود کرده‌اند.

بعد از این اگر اخباری مانند «خواص معجزه‌آور خارشتر برای درمان کرونا»، «با خرزهره کرونا را شکست دهید» و «درمان کرونا ویروس در سه دقیقه با اسطوخودوس» را شنیدید تعجب نکنید، برخی از بازگانان مثلاً زرنگ ما دارند انبار خود را خالی می‌کنند و جیب‌شان را پر.

پایان پیام

کد خبر : 148784

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=148784

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.