آلبوم خوشه چین بوستان عشق آثاری از فرهنگ شریف، محمدرضا لطفی و حسین علیزاده

آلبوم خوشه چین بوستان عشق آثاری از فرهنگ شریف و محمدرضا لطفی و حسین علیزاده

آلبوم «خوشه‌چینِ بوستان عشق» شامل قطعاتی از بزرگان تارنوازیِ ایران و تنظیم و تار مازیار شاهی با همراهی تمبک و دایر گوهرناز مسائلی از سوی انجمن موسیقی ایران منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی در آلبوم «خوشه‌چینِ بوستانِ عشق» قطعاتی از میرزاحسین‌قلی، علینقی وزیری، مرتضی نی‌داوود، جلیل شهناز، غلام‌حسین بیگجه‌خانی، فرهنگ شریف، محمدرضا لطفی و حسین علیزاده اجرا شده‌ است.

برای دانلود آلبوم کلیک کنید

در بروشور آلبوم به قلم مازیار شاهی آمده است: «در آلبوم «خوشه‌چین بوستان عشق» درک و دریافتم از تأثیرگذارترین تارنوازان زندگی‌ام را اجرا کرده‌ام؛ دریافتی بر اساس بضاعت اندک هنری‌ام طی سال‌ها زندگی با ساز این بزرگان. خواستم با انتشار این آلبوم ابراز ارادتی به ایشان داشته باشم.
آیا هدفم کپی کاری صرف بوده؟ بی‌تردید خیر. هر آهنگی که در این آلبوم اجرا شده، با نگاه به شیوه‌ کلی نوازندگی استادی بوده که آهنگ را اجرا کرده‌؛ نه کپی نعل به نعل حالات اجرایی همان آهنگِ خاص.»

با توجه به شیوع ویروس کرونا، آلبوم «خوشه‌چین بوستان عشق» در حال حاضر فقط به صورت فروشِ دیجیتال ارائه شده‌ است و نسخۀ فیزیکی آن پس از بهبودِ شرایط عرضه خواهد شد.

آلبوم خوشه چین بوستان عشق

مازیار شاهی متولد ۱۳۶۰ مشهد، آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار است.

او در دو گروه «عارف» به سرپرستی زنده‌یاد پرویز مشکاتیان و گروه «شیدا» به سرپرستی زنده‌یاد محمدرضا لطفی به عنوان نوازنده تار حضور داشته و جزو نوازندگانِ جوانی است که با هر دوی این اساتید موسیقی ایرانی همکاری داشته است.

آلبوم‌های «مشق عشق»، «در مکتب عشق»، و «قافله‌سالار عشق» از جمله آثار شخصی او، و نوازندگی در آلبوم‌های «وطنم ایران»، «یادواره‌ی عارف»، «سایه‌ی جان»، و «هنر گام زمان» در گروه «شیدا»ی استاد محمدرضا لطفی بخشی از فعالیت‌های هنری او هستند.

مازیار شاهی درباره این اثر می‌گوید : «در آلبوم خوشه چین بوستان عشق، درک و دریافتم از تاثیرگذارترین تارنوازان زندگی‌ام را اجرا کرده‌ام. هر آهنگی که در این آلبوم اجرا شده، با نگاه به شیوه کلی زندگی استادی بوده که آهنگ را اجرا کرده‌اند؛ نه کپی نعل به نعل حالات اجرایی آن آهنگ خاص».

پایان پیام

کد خبر : 153739 ساعت خبر : ۷:۵۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=153739

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.