اخبار کرونا در فرانسه هنوز به گوش ملوانان زیردریایی‌ها نرسیده است

اخبار کرونا در فرانسه هنوز به گوش ملوانان زیردریایی‌ها نرسیده است

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از یورونیوز شیوع ویروس جدید کرونا در سطح جهان نگرانی های زیادی را برای ساکنان بسیاری از کشورها پدید آورده است اما به نظر می رسد که سرنشینان زیردریایی‌ها از معدود افرادی هستند که از شیوع این ویروس و تبعات روانی، اقتصادی و اجتماعی آن در امان مانده‌اند.

سرنشینان زیردریایی‌ها اغلب در جریان آخرین تحولات قرار نمی‌گیرند تا بتوانند بر روی ماموریت حساس و فوق سری خود در عمق دریاها تمرکز کنند.

اخبار کرونا در فرانسه

گروهی از افسران فعلی و سابق زیردریایی‌های مجهز به سلاح هسته‌ای فرانسه تاکید می‌کنند که سرنشینان این زیردریایی‌ها اغلب در جریان «اخبار بد» قرار نمی‌گیرند تا روحیه آن‌ها تضعیف نشود.

به این ترتیب به نظر می‌رسد آن دسته از خدمه زیردریایی‌ها که پیش از شیوع نوع جدید ویروس کرونا ماموریت خود را آغاز کرده‌اند از تاثیر بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» بر زندگی ساکنان کره زمین و قرنطینه نزدیک به دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر از آن‌ها بی‌خبر باشند.

دومینیک سال، فرمانده سابق زیردریایی بالستیک فرانسه در این مورد می‌گوید: «خدمه از [شیوع ویروس] اطلاعی ندارند. آن‌ها باید کاملا برای ماموریت خودشان آمادگی داشته باشند.»
ماموریت زیردریایی‌های بالستیک فرانسه اغلب بین ۶۰ تا ۷۰ روز طول می‌کشد.

به این ترتیب به نظر می‌رسد که اگر سرنشینان یک زیردریایی در پایان ماه فوریه (اوایل اسفند) ماموریت خود را آغاز کرده باشند تا پایان ماه آوریل (اوایل اردیبهشت) به محل زندگی خود بازنخواهند گشت.

این در حالی است که ۱۱۰ سرنشین زیردریایی بالستیک فرانسه در صورت بازگشت به کشورشان در پایان ماه آوریل در جریان آماری کاملاً متفاوت قرار خواهند گرفت. بیماری «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از سه هزار نفر را در فرانسه گرفته است.

از سوی دیگر فرانسه از دو هفته پیش تاکنون در قرنطینه سراسری به سر می‌برد و احتمال تمدید این وضعیت تا پایان ماه آوریل و حتی اوایل ماه مه (اواسط اردیبهشت) وجود دارد.

سرنشینان زیردریایی‌ها به اینترنت، رادیو و تلویزیون دسترسی ندارند.

پایان پیام

کد خبر : 153724 ساعت خبر : 6:45 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=153724
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات