رمضانعلی اولیایی درگذشت

رمضانعلی اولیایی درگذشت

• رمضانعلی اولیایی، شاهنامه‌پژوه و مشهور به «پدر فرهنگ آمل» درگذشت.

• رمضانعلی اولیایی دلارستاقی در آثار مکتوب مخلص به “راد” است.

• از آثار اولیایی، به «شرح حال محمدبن جریرطبری» و «سیدمحمدعلی حسینی‌نیاکی معروف به داعی الاسلام» می‌توان اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری گلونی مرتضی کاردر، شاعر و روزنامه‌نگار با اعلام این خبر نوشت: «استاد رمضانعلی اولیایی، معلم بزرگ و شاهنامه‌پژوه ارجمند و یکی از ارکان فرهنگ آمل درگذشت».

همچنین عباس زارع، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران پیام تسلیتی در پی درگذشت رمضانعلی اولیایی صادر کرد که در آن آمده است:

رمضانعلی اولیایی درگذشت

«خبر درگذشت زنده یاد رمضان اولیایی، پیشکسوت آملی و استاد فرهنگ و تاریخ بومی مازندران موجب تالم و تاثر گردید.

استاد اولیایی سرمایه‌ای از فرهنگ به‌ویژه فرهنگ بومی مازندران بود فرهنگ مازندران گرچه استادی ارزشمند را از دست داده، اما یادش همیشه ماندگارخواهد ماند.

درگذشت استاد رمضان اولیایی را به جامعه فرهنگ و هنر مازندران تسلیت می‌گویم و برای این استاد گرانقدر عالی‌ترین درجات را از درگاه خداوند آرزو دارم».

رمضانعلی اولیایی‌ دلارستاقی، شاهنامه‌پژوه، مدرس و نویسنده در سال ۱۳۱۲ در قادی محله آمل متولد شد. از او به عنوان «پدر فرهنگ آمل» یاد می‌شود. از آثار اولیایی، به «شرح حال محمدبن جریرطبری» و «سیدمحمدعلی حسینی‌نیاکی معروف به داعی الاسلام» می‌توان اشاره کرد.

رمضان‌‌علی اولیایی دلارستاقی که در آثار مکتوب مخلص به “راد” است.

از او به عنوان پدر فرهنگ آمل یاد می‌شود.

استاد اولیایی مدرس، شاهنامه پژوه و بازنشسته آموزش و پرورش و نویسنده دو کتاب “شرح حال محمد بن جریر طبری” و “سید محمدعلی حسینی نیاکی معروف به داعی الاسلام” است.

همچنین همکاری با مجلاتی چون باختر، فصل فرهنگ و روزنامه‌های اقتصاد پویا، دریچه مازندران، امواج خزر و پیام آمل را در رزومه فرهنگی خود دارد.

پایان پیام

کد خبر : 152145 ساعت خبر : 4:33 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=152145
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات