فیلم ۱۹۱۷ فیلمی که چهره خشن وبی‌رحم جنگ را به خوبی نشان می‌دهد

فیلم ۱۹۱۷ فیلمی که چهره خشن وبی‌رحم جنگ را به خوبی نشان می‌دهد

به گزارش پایگاه خبری گلونی درباره جنگ جهانی فیلم‌ها و کتاب‌های بسیاری ساخته و نوشته شده‌اند. اما شاید یکی از زیباترین و تأثیرگذارترین فیلم‌ها در این زمینه ۱۹۱۷ باشد.

می‌توان در کنار چهره خشن و بی‌رحم جنگ، انسانیت و محبت آدم‌ها و پایبندی به عهد را دید. حسی که حفظش در میان آتش و تیر و خطر کار بسیار سختی است. این فیلم شما را با خود به قلب اتفاقات هولناک جنگ جهانی اول خواهد برد.

فیلم سینمایی ۱۹۱۷

یکی از ویژگی‌های جذاب ۱۹۱۷ نوع تصویربرداری آن است که باعث می‌شود هیجان دیدن فیلم دوچندان شود.

هرچند مسیر داستانی نیز بسیار تأثیرگذار است. با دیدن ۱۹۱۷ به یاد کتاب «جنگ چهره زنانه ندارد» افتادم. هر دو عجیب و سخت بودند.

در این فیلم پای دو مرد جوان در میان بود و در کتاب، پای هزاران زن و دختر. تفاوت‌های زیادی وجود داشت اما شباهت برزگ‌شان در هیولایی به نام جنگ بود. هیولایی که آرزوهای دختران روس و مردان جوان انگلیسی و… را با خود برد.

بعد از دیدن فیلم ۱۹۱۷ باز هم به این نتیجه رسیدم که جنگ چهره‌ای جز خشم و نفرت و اندوه ندارد.

فیلم ۱۹۱۷ به کارگردانی سم مندس در سال ۲۰۱۹ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور انگلیس و آمریکا و در ژانر اکشن و جنگی است. در این فیلم دین-چارلز چپمن، جرج مکای، دنیل میز، کالین فرث به هنرمندی پرداخته‌اند.

سم مندس کارگردان بریتانیایی پس از ساخت دو فیلم جیمز باند به سراغ ساخت فیلم ۱۹۱۷ رفته است. پرونده این فیلم جنگی اولین بار در سال ۲۰۱۸ باز شد.

این فیلم به دلیل تصویربرداری پیچیده جز پروژه‌های سخت و زمان بر بوده است که در لوکیشن‌های مختلفی فیلمبرداری شده. بازیگر نقش اول این فیلم دین چارلز چپمن، قبلا برای بازی در سریال بازی تاج و تخت، جایزه گرفته است.

فیلم ۱۹۱۷ برنده دو جایزه بهترین تصویر متحرک در ژانر درام و بهترین کارگردان تصویر متحرک جشنواره گلدن گلوب ۲۰۲۰ شد، همچنین در ۱۱ رشته مختلف اسکار ۲۰۲۰ از جمله بهترین فیلمنامه اورجینال و بهترین کارگردانی بفتا، کاندید شده است.

دانلود 

کیفیت ۴۸۰

کیفیت ۷۲۰

کیفیت ۱۰۸۰

کیفیتHQ

همه کیفیت‌ها

پایان پیام

کد خبر : 153185 ساعت خبر : 6:28 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=153185
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات