مسافرت خارج از کشور می‌روید در بازگشت حداقل تاریخ را به میلادی نگویید

مسافرت خارج از کشور می‌روید در بازگشت حداقل تاریخ را به میلادی نگویید

به گزارش پایگاه خبری گلونی تو انتخاب مقصد سفر این روزا عوامل زیادی دخالت دارن، یعنی دیگه مثه قدیم‌ها نیست که قصدت از سفر کردن فقط لذت بردن از آب‌وهوای پاک باشه.

یه وقت‌هایی عوامل دیگه‌ای هم هستن که تو لحظه آخر مقصد سفر آدم رو تغییر می‌دن.

عادات مسافرت خارج از کشور روندگان

مثلاً کل‌کل کردن؛ یعنی طرف تا پارسال داشته زندگیش رو می‌کرده و واسه عید کل عیدی و سنوات دو سالش رو جمع می‌کرده که خانوم بچه‌ها رو ببره یه گوشه از کشور رو نشون‌شون بده که بچه‌ها با ریشه‌های خودشون یه جورایی کاملاً گره بخورن، اما باجناقش تصمیم گرفته که عید رو تو بلاد خارجی بگذرونه و خانومش هم یه سال کامل با همه توان نظامی و زرهیش رو مخ این بیچاره کار کرده تا بلکه امسال بتونه اون رو متقاعد کنه که یه سفر خارجی برن تا علاوه بر اینکه بچه‌ها با ریشه‌های خودشون آشنا بشن، خرده فرهنگ‌های ملت‌های دیگه رو هم یاد بگیرن.

البته وقتی به ما هم گفتن که هدف‌شون از این سفر همین چیزهاست، خیلی باور نکردیم، اما بنا به قسم‌نامه نویسندگان برای رعایت امانت‌داری، همون چیزایی رو که گفتن عیناً وارد کردیم.

وگرنه خودمون به چشم دیدیم که این‌ها هنوز پاشون به خارج باز نشده ۷۵ درصد کلمات فارسی رو فراموش کردن و معادل‌شون رو از دیکشنری جیبی که تو محل سابق تلفن‌ همراه‌شون؛ یعنی بین کمربند و جیب شلوار نصب‌شده، پیدا کرده و استفاده می‌کنن.

اینا همون‌هایی هستن که وقتی پاشون رو از آژانس مسافرتی که بلیت سفرشون رو ازش خریدن بیرون بذارن تو اولین تقاطع مسیر خونه‌شون گم می‌شن چون احساس می‌کنن تو این مدتی که نبودن شهر خیلی تغییر کرده و دیگه به‌ قاعده هم نمی‌تونن فارسی صحبت کنن و این‌قدر تو نقش‌شون به‌عنوان یه توریست فرو می‌رن که اینترپل برای پیدا کردن‌شون دست‌ به‌ کار می‌شه در حالی‌ که تو پارک بغل خونه دارن سیگار می‌کشن و ته‌سیگارشون رو هم همون وسط پارک روی زمین می‌اندارن.

فقط من نمی‌دونم چرا در جریان این خارجی بازی‌ها، این عادات خوب محیط‌زیستی اون خارجی‌ها رو یاد نمی‌گیرن؟

پایان پیام

کد خبر : 152315 ساعت خبر : 10:16 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=152315
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات