گلونی

تنفس هوای مطلوب در پایتخت

تنفس هوای مطلوب در پایتخت طی امروز

تنفس هوای مطلوب در پایتخت طی امروز

تنفس هوای مطلوب در پایتخت طی امروز

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران صبح امروز ( ۱ اردیبهشت ماه) افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود اما در برخی ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود و شاهد بهبود کیفیت هوا خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی و به نقل از ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در ساعات اولیه امروز (۱ اردیبهشت ماه) عدم وزش باد همراه با افزایش تردد خودروها سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق خواهد شد.

تنفس هوای مطلوب در پایتخت

طی روز با افزایش میزان ناپایداری جوی، وزش باد و احتمال رگبار پراکنده در برخی ساعات بعدازظهر، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود و شاهد بهبود کیفیت هوا خواهیم بود. در ساعات شبانگاهی امروز ( ۱ اردیبهشت ماه) با تداوم وزش باد مؤثر انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

این شرایط جوی تا صبح فردا (۲ اردیبهشت ماه) ادامه و کیفیت هوا همچنان در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد داشت. با رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده همچنین وزش باد مؤثر در برخی ساعات روز، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد.

این وضعیت تا اواخر وقت فردا (۱ اردیبهشت ماه) ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول باقی بماند.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۷۶ و هوا در شرایط قابل قبول است.

تِهْران پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران، مرکز استان تهران و شهرستان تهران است. این شهر با ۸٬۶۹۳٬۷۰۶ تن جمعیت، بیست و چهارمین شهر پرجمعیت جهان و پرجمعیت‌ترین شهر باختر آسیا به‌شمار می‌رود. کلان‌شهر تهران نیز سومین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل