گلونی

فیض الله صفدرزاده حقیقی درگذشت

فیض الله صفدرزاده حقیقی درگذشت

فیض الله صفدرزاده حقیقی درگذشت

فیض الله صفدرزاده حقیقی درگذشت

فیض‌الله صفدرزاده حقیقی، هنرمند پیشکسوت در عرصه هنر فرش دست‌بافت صبح امروز (۷ اردیبهشت‌ماه) درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری گلونی امیرحسین صفدرزاده حقیقی، فرزند این هنرمند صنایع‌دستی در استان اصفهان در گفت‌وگویی با ایسنا، این خبر را تایید و اظهار کرد که زنده‌یاد صفدرزاده حقیقی صبح روز یکشنبه (۷ اردیبهشت‌ماه) بر اثر ایست قلبی از دنیا رفته است.

زنده‌یاد فیض‌الله صفدرزاده حقیقی فارغ‌التحصیل از هنرستان هنرهای زیبای اصفهان در سال ۱۳۴۳ در یک خانواده آشنا با حرفه و هنر فرش‌بافی به دنیا آمد.

او به خاطر علاقه به نقاشی و حرفه پدر، تحصیلات خود را در هنرستان هنرهای زیبای اصفهان زیر نظر رستم شیرازی در رشته مینیاتور به پایان رساند.

فیض الله صفدر زاده حقيقي فرزند مهدی در سال 1321 در اصفهان بدنيا آمد و پس از فارغ التحصيل شدن از هنرستان به استخدام ميراث فرهنگی جهت همكاری با ايتاليا براي بازسازی و مرمت نقاشی‌های ايرانی درآمد.

فیض الله صفدرزاده حقیقی درگذشت

اين هنرمند نقاشی را نزد استاد رستم شيرازی و رشته فرش را نزد برادر خود استاد غلامعلی صفدرزاده حقيقيي و مرمت آثار را نزد ايزمئز در هيئت ايتاليايی فرا گرفت.

آثـار اين هنرمند در دوسلدورف آلمان، دبی و نمايشگاه‌های بين المللی فرش در تهـران شـركت داشتند.

استاد فیض الله صفدرزاده حقیقی همیشه سعی کردند آثارشان با کار دیگران ارتباطی نداشته باشد.

یش از ۶۰ اثر خلق کرده که دراغلب نمایشگاه‌ها شرکت نموده و مورد توجه قرار گرفته‌اند.

ایشان دو مرتبه به عنوان کسی که اصالت فرش را با خلاقیت و نوآوری حفظ کرده، برنده جایزه شانه بلورین شدند.

از آثار نفیس ایشان چهار تخته دست‌بافت زیبا به نام‌های: بارگاه حضرت رضا (ع)، تصویری از شبستان مسجد وکیل شیراز، نمای کاخ چهلستون و گلدسته الله اکبر در گنجینه فرش آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود.

از دیگر سوابق این هنرمند فقید می‌توان به همکاری در سازمان میراث فرهنگی و مرمت و ترمیم نقاشی‌های برخی از بناهای تاریخی اشاره کرد.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل