اخبار کرونایی صدا و سیما چقدر اعتماد مردم را جلب کرده است؟

اخبار کرونایی صدا و سیما چقدر اعتماد مردم را جلب کرده است؟

نتایج جدیدترین نظرسنجی ایسپا حاکی از آن است که به تدریج از میزان بی‌اعتمادی مردم تهران نسبت به آمار رسمی کرونا کاسته شده است.

به گزارش گلونی نتایج جدیدترین نظرسنجی ایسپا و دفتر مطالعات اجتماعی شهرداری تهران نشان می دهد، ۳۷.۶ درصد از مردم شهر تهران به مقدار «کم»، ۳۳ درصد به میزان «متوسط» و ۲۹.۴ درصد به میزان «زیاد» به اخبار صدا و سیما در خصوص کرونا اعتماد دارند.

این در حالی است که ۱۰.۸ درصد از شهروندان به مقدار زیاد به اخبار منتشر شده در فضای مجازی اعتماد «زیاد» دارند. میزان اعتماد «زیاد» به اخبار منتشر شده در  شبکه‌های ماهواره ۱۲.۶ درصد است.

اخبار کرونایی صدا و سیما

نتایج شش موج نظرسنجی ایسپا و دفتر مطالعات اجتماعی شهرداری تهران (از نیمه اسفند ۱۳۹۸ تا نیمه خرداد ۱۳۹۹) نشان می‌دهد، به تدریج از میزان بی اعتمادی مردم به آمارهای رسمی اعلام شده توسط مسئولان درخصوص کرونا کاسته شده است.

در اولین موج نظرسنجی، ۶۹ درصد از شهروندان تهرانی نسبت به آمارهای اعلام شده بی‌اعتماد بودند که این رقم در موج ششم به ۴۴ درصد رسیده و کاهش پیدا کرده است.

موج ششم نظرسنجی ابعاد شیوع ویروس کرونا در تهران به سفارش دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران توسط ایسپا به صورت تلفنی، با جامعه آماری شهروندان بالای ۱۸ سال ساکن شهر تهران و با اندازه نمونه ۱۰۵۵ در تاریخ ۱۱ تا ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ اجرا شده است.

گفتنی است پس از شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان یکی از وظایف مهم رسانه‌ها اطلاع‌رسانی در مورد آمار مبتلایان و مرگ و میر بر اثر این بیماری بوده است.

در این بین برخی از رسانه‌ها در جلب اعتماد مخاطبان خود موفق و برخی ناموفق بودند که بحث بر سر دلیل موفقیت و علت ناموفق بودن رسانه‌ها در جلب اعتماد مخاطبان بسیار است. نظر شما چیست؟

پایان پیام

کد خبر : 166031 ساعت خبر : ۱۰:۰۱ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=166031
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات