بوستان ساحلی بندرانزلی فضایی زیبا با چشم‌اندازی جذاب

بوستان ساحلی بندرانزلی فضایی زیبا با چشم‌اندازی جذاب

به گزارش گلونی بلوار ساحلی بندرانزلی که با نام‌ بلوار ساحلی قدس و بوستان ساحلی هم شناخته می‌شود یکی از جاذبه‌های دیدنی انزلی است.

این بوستان قدمت بالایی دارد و گفته می‌شود اولین پارک ساخته شده به سبک اروپایی در ایران است. بوستانی به مساحت هزار متر مربع که دیدنی‌های بسیاری دارد. در طول مسیر بوستان می‌توانید از زیبایی دریای کاسپین لذت ببرید.

روبروی این پارک، اسکله بندر قرار دارد و دیدن کشتی‌هایی که آرام و باوقار در امتداد مسیر در حال حرکت هستند بسیار جذاب است.

کشتی‌های بزرگ باری، یدک‌کش‌هایی که سریع و با سرو صدا در حال عبور از کنار آنها هستند و اسکله‌ای پر از بار و ادوات کشتیرانی صحنه‌هایی جذاب هستند که می‌توانید از دیدن‌شان لذت ببرید.

این بوستان فضای بسیار بزرگی دارد و در گوشه و کنارش آلاچیق‌هایی برای نشستن و لذت بردن از نسیمی که دریا با خود می‌آورد وجود دارد.

دیدن وسعت زیبای دریا و پرواز مرغ‌های ماهی‌خواری که گاه تا سطح آب پایین می‌آیند و دوباره اوج می‌گیرند، بسیار زیبا و دیدنی است.

در کنار این جذابیت‌ها اسکله قایق‌سواری هم برای علاقه‌مندان وجود دارد که البته این روزها در خلوت‌ترین دوران و زمان خود به سر می‌برد.

کرونا بسیاری از این تفریحات را از مردم گرفته است. البته مردمی که هنوز نگران این ویروس هستند. برخی هم کرونا را کلاً به شوخی گرفته و در کنار دکه باقالی پخته به راحتی مشغول پاشیدن سماق روی باقالی‌ها هستند و گویا زغوغای جهان فارغ‌اند.

در اطراف بوستان می‌توانید مجسمه‌های زیبایی را بینید که نشان از شغل و حرفه بیشتر افراد این شهر دارد. مجسمه‌هایی از فروشندگان ماهی دوره‌گرد و ثابت.

در قسمتی دیگر سردیسی از مرحوم سیروس قایقران نیز قرار دارد.

فوتبالیستی که تا همیشه در خاطره و تاریخ انزلی باقی خواهد ماند.

این بوستان مکانی عالی برای گذراندن وقت در کنار ساحلی زیبا و دیدنی است. می‌توانید به تماشای موج‌های ملایم دریا بنشینید و انعکاس آفتاب بر آب‌های آرام را تماشا کنید.

پایان پیام

نویسنده راضیه حسینی

کد خبر : 165945 ساعت خبر : 5:37 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=165945
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات