خانه ما کرونایی شد؛ فصل جدید مستندمسابقه محبوب با چاشنی بیماری همه‌گیر از شبکه دو

خانه ما کرونایی شد؛ فصل جدید مستندمسابقه محبوب با چاشنی بیماری همه گیر از شبکه دو

علی رغم اینکه شیوع کرونا ساخت فصل نهم «خانه ما» را که قرار بود در بوشهر تولید شود منتفی کرد، عوامل این مستندمسابقه یک خانه ما ویژه روزهای کرونایی برای مخاطبان خود آماده کرده اند که از جمعه این هفته از شبکه دو سیما روی آنتن می رود.

به گزارش گلونی پس از منتفی شدن آغاز پیش تولید فصل نهم «خانه ما» در بوشهر، عوامل این مستندمسابقه بیکار ننشستند و بلافاصله ایده ساخت یک مجموعه متناسب با حال و هوای کرونایی مطرح شد.

طراحان خانه ما تصمیم گرفتند تا تغییر ناگهانی و غیرمترقبه سبک زندگی ایرانیان در زمانه کرونایی را ثبت کنند.

ایده‌ای خام و پرزحمت که با همت آنان و حضور خانوده‌های پرتلاش از چهار گوشه کشور پر و بال گرفت و اجرایی شد.

به گفته احمد شفیعی مدیر استودیو نوبین ثبت تجربیات خانواده‌های ایرانی و واکنش آنها به محدودیت‌های کرونایی هم موردانتظار مخاطبان است و هم می‌تواند یک سند تصویری جذاب و واقعی برای آیندگان باشد.

خانه ما کرونایی شد

نماشای گلونی را دنبال کنید

به این ترتیب در سال‌ها و حتی دهه‌های آینده، آیندگان خواهند دید که خانواده های ایرانی چگونه توانستند از این شرایط سخت عبور کنند و با وجود همه محدودیت‌ها و اتفاقات تلخ ناشی از شیوع ویروس کرونا، با پشت سر گذاشتن این دوران سخت زندگی شاد و موفقی داشته باشند.

در جریان تولید «خانه ما» ویژه کرونا تمام اصول بهداشتی و پروتکل‌های اعلام شده رعایت شده است و همین موضوع ساخت برنامه را سخت تر کرده است.

در این فصل نفرات گروه تولید و تعداد شرکت‌کنندگان کم شده و ارتباط آنها با خارج از خانه کاملاً به موارد ضروری محدود شده است همچنین و معاینات پزشکی و ضدعفونی محیط و افراد هم به‌صورت مرتب انجام شده است.

به گفته جبین شناس یکی از دو کارگردان مجموعه ایده اصلی خانه مای کرونایی این است که اعضای خانواده در شرایط قرنطینه و نیمه‌قرنطینه چه می‌کنند که در عین رعایت اصول بهداشتی شاد باشند و از فعالیت‌های روزمره نیز عقب نمانند. ضمن اینکه این مجموعه در ماه رمضان ضبط شده است.

مستندمسابقه خانه ما
مستندمسابقه خانه ما

از بین خانواده‌های برگزیده فصل‌های قبل، چهارخانواده از شهرهای تبریز، شیراز، مشهد و رشت به صورت دو‌به‌دو با هم رقابت می‌کنند و برنده آنها فینال این ویژه‌برنامه را برگزار خواهند کرد.

خط اصلی این برنامه، زندگی در شرایط قرنطینه است. درنتیجه، همه آیتم‌ها با همین محوریت طراحی و اجرا شده‌اند.

شرکت‌کنندگان دیگر به صورت فیزیکی با هم در ارتباط نیستند همه ارتباطات تقریباً به‌صورت آنلاین است و مأموریت‌ها نیز بر همین اساس تعریف می‌شود.

اینجا خلاقیت خانواده‌ها است که تعیین می‌کند تا چه اندازه می‌توان از این بستر برای پیشرد امور استفاده کرد.

سری جدید «خانه ما» در ۱۲ قسمت با کارگردانی مشترک امین کفاش‌زاده و مهدی جبین‌شناس، و نویسندگی احسان عمادی در استودیو نوبین تولید شده و قسمت نخست آن جمعه ۳۰ خرداد ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن خواهد رفت.

پایان پیام

کد خبر : 165948 ساعت خبر : 3:41 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=165948
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات