گلونی

شرط داشتن دسته چک برای خریداران خودرو برداشته شد

شرط داشتن دسته چک

شرط داشتن دسته چک برای خریداران خودرو برداشته شد

شرط داشتن دسته چک برای خریداران خودرو برداشته شد

به گزارش پایگاه خبری گلونی یکی از خوانندگان گلونی درباره خبری که ایسنا  منتشر کرده بود برای ما مطلبی را ارسال کرد.

خبر این بود که علاوه بر شرایط جدید اعلام شده برای ثبت نام خودروها در طرح فروش فوق العاده دو خودروساز بزرگ، حال شرط ارائه چک به نام فرد متقاضی نیز به شرایط اضافه شده است.

این مخاطب پایگاه خبری گلونی نیز برای ما نوشت:

از شما درخواست دارم درخصوص شرایط خرید خودرو کمی بررسی کنید.
منی که از سال ۸۶ خودرو خریدم و هربار می‌خواهم آن را مدل بالاتر کنم، با یک تورم از این امر محروم می‌شوم و تا الان مجبورم که با همان خودرو تردد کنم.

اما حالا نمی‌توانم از این شرایط بهرمند شوم چون پلاک فعال دارم.

اگرهم بخواهم به نام خانم خودم بگیرم دست چک و شرایط خاص می‌خواهد.

بازهم این خودرو ها دست دلال می‌‌افتد بنظرم هیچ گونه تغییری در روند رشد قیمت و یا کاهش آنچنان رخ نمی‌دهد.

ممنون از شما

شرط داشتن دسته چک برای خریداران خودرو برداشته شد

به نقل از ایسنا علاوه بر شرط‌های اعلام شده برای خرید خودرو در طرح فروش فوق العاده سایپا و ایران خودرو، اکنون در جدول قیمتی ارائه شده برای خودروهای عرضه شده در این طرح، شرط ارائه چک به نام شخص متقاضی خودرو نیز اضافه شده است.

براین اساس برای خرید از هردو گروه خودروساز ارائه چک به مبلغ سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان با موعد بازپرداخت ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ توسط فرد ثبت نام کننده الزامی است.

ارائه این چک به این دلیل است که طبق یکی از شروط ۱۰ گانه خرید خودرو در این طرح، سند خودرو به مدت یک سال در رهن شرکت می‌ماند تا فرد متقاضی امکان فروش خودرو را نداشه باشد و به گونه‌ای از خرید خودرو از شرکت و فروش آن در بازار آزاد و در حقیقت دلالی‌ها جلوگیری شود.

براین اساس این سه میلیون و  ۹۰۰ هزار تومان باقی مانده مبلغ خودرو از دو واریز قبلی مشتری در دو مرحله ثبت نام خواهد بود که سال بعد دریافت و سند خودرو به مشتری تحویل داده می‌شود.

با توجه به اینکه احتمالا بسیاری از افراد متقاضی خرید خودرو دسته چک به نام خود ندارند یا چک آن‌ها سیال نیست، نمی‌توانند در این طرح شرکت کرده و خرید خودرو داشته باشند.

 ۱۰ شرط اولیه به شرح زیر است:

۱. با هر کدملی فقط امکان ثبت‌نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان وجود دارد.

۲. مشتریانی که در ۳۶ ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از شرکت‌های خودروساز کرده‌اند، مجاز به ثبت نام نیستند.

۳. دارا بودن گواهینامه رانندگی برای خریداران الزامی است.

۴. سن خریدار خودرو باید بالاتر از ۱۸سال باشد و کد ملی، شماره تلفن همراه، مشخصات حساب بانکی، همه باید متعلق به شخص ثبت‌نام‌کننده باشد.

۵. افراد نباید پلاک خودرو فعال و نصب شده داشته باشند.

۶. خریدار خودرو به هیچ عنوان حق فروش وکالتی خودرو را ندارد و خودروی فروخته شده قابل صلح نیست.

۷. اگر در راستی‌آزمایی مراحل فروش، تکمیل وجه، تحویل خودرو و حتی در بازه زمانی پس از تحویل خودرو، مشخص شود که خریدار از ضوابط عدول کرده یا در فرآیند ثبت‌نام صداقت نداشته است، خودروی وی توقیف و مطابق با قانون با آن برخورد می‌شود.

۸. هر خودروی صفر کیلومتری که در فرآیند تحویل مشتری قرار می‌گیرد، حداکثر باید ظرف مدت سه‌ماه برای استفاده از گارانتی به نمایندگی‌های مجاز خدمات پس از فروش خودروسازان مراجعه کند.

۹. مشتریان باید در ثبت شماره شبا خود در سایت فروش دقت کنند، چرا که مسئولیت ورود شماره شبا به صورت اشتباه و در نهایت برگشت پول به فرد دیگر بر عهده ثبت‌نام‌کننده است.

۱۰. سند خودرو تا یکسال در رهن شرکت باقی خواهد ماند.(که به موجب آن یک فقره چک با موعد پرداخت سال آینده و به مبلغ سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود.)

براین اساس، در صورتی که ثبت‌نام کننده یکی از این موارد را رعایت نکند یا در فرآیند ثبت‌نام اظهار نکند، قرارداد منعقد شده با وی، از سوی شرکت به صورت یک طرفه لغو شده و فرد مذکور امکان خرید خودرو را از دست می‌دهد.

لازم به ذکر است که بر اساس سیاستگذاری‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و هماهنگی‌های به عمل آمده با خودروسازان، از ۲۵ هزار دستگاه خودرو ویژه در ایام عید فطر،  ۱۵ هزار دستگاه متعلق به خودروهای گروه صنعتی ایران خودرو و ۱۰ هزار دستگاه متعلق به خودروهای تولیدی گروه خودروسازی سایپا است.

همچنین خودروسازان به مشتریان اعلام کرده اند که هیچ عجه ای برای ثبت نام نداشته باشند؛ چراکه امکان ثبت نام تا ۱۰ روز آینده ادامه خواهد داشت و متقاضیان به صورت شبانه روزی تا  ۱۴ خرداد ماه می توانند مراحل ثبت نام را طی کنند.

گفتنی است پس از فشار رسانه‌ها شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو شرط داشتن دسته چک را برداشتند.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل