طرح شهاب به پایه نهم رسید؛ پوشش ۱۰۰ درصدی طرح شهاب در پایه چهارم

طرح شهاب به پایه نهم رسید؛ پوشش ۱۰۰ درصدی طرح شهاب در پایه چهارم

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان با اشاره به طرح ملی شهاب که امسال در پایه نهم مستقر شد، گفت: پوشش ۱۰۰ درصدی در پایه چهارم محقق شده و سه میلیون و ۹۰۰ هزار دانش آموز را شامل شده است.

به گزارش گلونی فاطمه مهاجرانی در نشست مشترک وزیر آموزش و پرورش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با مدیران استارت آپ‌های آموزشی که در اردوگاه باهنر برگزار شد، با اشاره به طرح ملی شهاب که امسال در پایه نهم مستقر شد، گفت: پوشش ۱۰۰ درصدی در پایه چهارم محقق شده و سه میلیون و ۹۰۰ هزار دانش‌آموز را شامل شده است.

طرح شهاب به پایه نهم رسید

وی افزود: قرار بود افراد شناسایی شده در معرض آموزش و توانمندی‌هایی قرار بگیرند، اما اکنون فقط آمار شناسایی‌ها بالا می‌رود.

ما به دنبال تقویت این طرح هستیم و بستر فضای مجازی می‌تواند به این کمک کند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان به جشنواره جوان خوارزمی اشاره کرد و گفت: کمک به ادامه روند و به ثمر رسیدن طرح‌های برتر مهم است.

دانش‌آموزی سه یا چهار سال روی یک طرح کار می‌کند و در نهایت یک مشوق کنکور می‌گیرد. کمک به تجاری سازی و به سرانجام رسیدن طرح‌ها مهم است.

مهاجرانی همچنین به برگزیدگان المپیادی اشاره و اظهار کرد: المپیادها قدمت سی و چندساله دارند، اما در چند سال اخیر افراد برتر در تهران و چند شهر دیگر متمرکز شده‌اند. چنانچه بتوانیم در راستای عدالت آموزشی از بستر فضای مجازی استفاده کنیم، می‌توانیم به جای خوبی برسیم.

وی افزود: ایران با بیش از ۴۵ مدال طلا در رشته ریاضی در ۳۰ سال اخیر جزو کشورهای سرآمد علوم پایه در المپیادهاست. اگر درست کار کنیم و اکوسیستم را کامل کنیم می‌توانیم در راستای جذب و نگه داشت بچه‌ها موفق عمل کنیم.

پایان پیام

کد خبر : 165358 ساعت خبر : ۱۲:۳۲ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=165358

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.