منطقه حفاظت شده خائیز در وضعیت فوق العاده بحران؛ مدیریت بحران کشور وارد عمل شود

منطقه حفاظت شده خائیز در وضعیت فوق العاده بحران؛ مدیریت بحران کشور وارد عمل شود

معاون فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه منطقه حفاظت شده خائیز در وضعیت فوق العاده بحران قرار گرفته است گفت: آتش هر لحظه زبانه می کشد و برای مهار آن باید مدیریت بحران کشور وارد عمل شود.

به گزارش پایگاه خبری گلونی “محمدعلی آروس” در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: آتش سوزی در کوه خائیز در وضعیت فوق العاده بحران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برخی نیروها در محاصره آتش قرار گرفته اند، گفت: با توجه به زبانه کشیدن آتش و نداشتن آب برای نیروها، امکان تلف شدن نیروها وجود دارد.

آروس با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ هکتار از این منطقه در آتش سوخته است، گفت: با شرایط موجود امکان مهار تا ۴۸ ساعت دیگر وجود ندارد، دو ساعت دیگر باد شروع به وزیدن خواهد کرد و دیگر امکان مهار آن وجود نخواهد داشت.

معاون فرماندار کهگیلویه تصریح کرد: مهار این آتش سوزی آنقدر وسیع است که از مدیریت شهرستانی خارج شده و مدیریت بحران کشور باید وارد عمل شود.

منطقه حفاظت شده خائیز در وضعیت فوق العاده بحران

این مکان در وضعیت فوق العاده بحران؛ مدیریت بحران کشور وارد عمل شود

وی امنیت نیروها را مهم ترین امر خواند و خواستار رساندن آب برای آنها شد.

آروس با بیان اینکه بالگرد اطفاء حریق چند سورتی نیرو به محل آتش سوزی آورده، بنزین برای دستگاههای دمنده را ضروریات عنوان کرد.

منطقه حفاظت شده خائیز در فاصله ۱۵ كیلومتری دهدشت در استان كهگیلویه و بویراحمد از جنوب به بهبهان، ازشرق به پل پادوك در خیرآباد گچساران و از غرب به سد مارون وصل می شود.

این منطقه دارای طبیعت گرمسیری بوده و از مهم ترین زیستگا های حیات وحش كهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود.

آب دریاچه سد مارون، قلعه های متعدد، پوشش گیاهی مناسب، گونه های متفاوت درختان با گونه غالب بلوط ، جلوه زیبا و توریستی به این منطقه بكر داده است.

پایان پیام

کد خبر : 164517 ساعت خبر : 1:05 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=164517
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات