هشدار تصویری پیام طبرسی مدیر بخش عفونی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری

هشدار تصویری پیام طبرسی مدیر بخش عفونی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری

به گزارش گلونی دکتر پیام طبرسی مدیر بخش عفونی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با ویدیویی که در صفحه شخصی خود منتشر کرد از اوضاع ترسناک کرونایی این روزها گفت.

او در بخشی از سخنان خود می‌گوید:

«مجبور شدیم در بیمارستان مسیح دانشوری بخش جدیدی را برای بیماران کووید-۱۹ باز کنیم، باز هم جوابگوی مراجعین نیست. ۴۰ درصد از مراجعین تازه، سابقه‌ی سفر دارند. سفر نروید، رستوران نروید، محل‌های سرپوشیده نروید، ماسک بزنید و …»

هشدار تصویری پیام طبرسی

ویدیوهای دیگر در نماشای گلونی 

بسیاری از مردم گمان می‌کنند نکاتی را رعایت می‌کنند که برای در امان ماندن از کوروناویروس کافی‌ست.

برخی از آن‌ها، در محیط آلوده حضور نداشته‌اند یا با آلودگی جدی روبه‌رو نبوده‌اند، گمان می‌کنند روش‌هایشان باعث مبتلانشدنشان شده است.

در فضای مجازی در گروه‌هایی از تعداد زیادی کاربر پرسیدم سبزی را چه‌طور ضدعفونی می‌کنید؟

حتی یک پاسخ درست در بین پاسخ‌ها نبود.

سبزی‌هایشان آلوده نبوده؛ گمان می‌کنند روششان برای ضدعفونی کردن سبزی درست بوده است! وگرنه با آن روش غالباً رایجِ «اندکی مایع ظرفشویی و سرکه و نمک»، اگر کوروناویروسی وجود داشته باشد به ما می‌خندد!

مثال دیگر این‌که بارها شنیده‌ام که فلانی ماسک نمی‌زند، مهمانی هم می‌رود و سالم است، اما بهمانی که آن‌همه رعایت می‌کرد مبتلا شد!

بعد نتیجه می‌گیرند که رعایت کردن بی‌فایده است! بی‌توجه به این‌که روبه‌رو بودن یا نبودن با آلودگی سبب این تفاوت شده است و قرار است ما تا جایی که ممکن است طوری عمل کنیم که در صورت روبه‌رو بودن با آلودگی، مبتلا نشویم.

راستش را بخواهید تعداد کسانی که از دستکش هم بلد نیستند استفاده کنند کم نیست!

دستکش که پوشیده‌اند گمان می‌کنند دیگر به همه‌چیز با خیال راحت می‌شود دست زد؛ با همان دستکش به جاهایی دست می‌زنند که بعد بدون دستکش لمسش می‌کنند؛ مثلاً گوشی، خودکار، کیف…

بعدش هم هنوز کم نیستند که موقع بیرون آوردن دستکش نکات لازم را رعایت نمی‌کنند، بعد هم آن را در سطل دردار نمی‌اندازند!

پایان پیام

کد خبر : 165192 ساعت خبر : ۲:۰۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=165192

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.