در کشور کمبود ارز نداریم؛ عدم نظارت بر بازار، ضعف دولت و مجلس است

در کشور کمبود ارز نداریم؛ عدم نظارت بر بازار، ضعف دولت و مجلس است

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به اندازه کافی ارز در کشور وجود دارد، تاکید کرد: این ارزها در بازار دلالی در حال جابجا شدن است، ایجاد اعتماد در مردم از سوی دولت تا مردم ارز را بازگردانند و در اختیار دولت قرار دهند می‌تواند کارآمد باشد.

به گزارش گلونی مسلم صالحی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اولویت‌های اقتصادی کشور و نقش کمیسیون اقتصادی در ساماندهی این وضعیت گفت:

یکی از ضعف های عمده مجلس دهم و دولت تا به امروز فراموشی موضوع نظارت است،‌ یک وظیفه مجلس تقنین و وظیفه دیگر نظارت است، در حوزه‌های مختلف قانون تصویب می‌کنیم ولی گاهی فراموش می‌کنیم که وظیفه نظارتی نیز داریم.

در کشور کمبود ارز نداریم

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در جلسه کمیسیون به این مهم تاکید کردم که ۵۰ درصد زمان کمیسیون را به وظیفه نظارتی اختصاص دهیم، تصریح کرد:

باید ببینیم در وضعیت بازار ارز و نوسانات در سایر بازارها به چه میزان به نقش نظارتی توجه شده و به چه میزان دستگاه‌های مرتبط را به پای میز پاسخگویی هدایت کردیم؟

صرفا نشسته ایم قانون تصویب کرده‌ایم و می‌گوییم قیمت‌ها در حال افزایش است، امیدوارم کمیسیون با جدیت در حوزه نظارت ورود کند و این نقش را به خوبی ایفا کند.

این نماینده اصولگرای مجلس ادامه داد: از سوی دیگر وظیفه دولت نیز در این حوزه باید مورد توجه باشد، اگر در حوزه نظارتی بتواند قوی عمل کند می‌تواند در کنار مجلس عملکرد مطلوبی دلشته باشد.

صالحی درباره نوسانات بازار ارز خاطرنشان کرد: ارز در بازار یا در دست مردم است یا در دست واسطه. اینگونه نیست که کمبود ارز داشته باشیم، ارز داریم و به اندازه کافی ارز در کشور وجود دارد، ولی این ارزها در بازار دلالی در حال جابجا شدن است، ایجاد اعتماد از سوی دولت در میان مردم تا مردم ارز را بازگردانند و در اختیار دولت قرار دهند می‌تواند کارآمد باشد، تجربه کشورهایی مانند ترکیه این را نشان داد.

پایان پیام

کد خبر : 168333 ساعت خبر : 11:37 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=168333
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات