مستند جای نگرانی نیست رونمایی شد؛ به معنای واقعی کلمه خسته‌ایم

مستند جای نگرانی نیست رونمایی شد؛ به معنای واقعی کلمه خسته‌ایم

سید جمال عودسیمین تهیه‌کننده فیلم «جای نگرانی نیست!» در مراسم رونمایی از این مستند عنوان کرد که برخی آثار این حوزه فرصت نمایش پیدا نمی‌کند و ما به معنای واقعی کلمه خسته‌ایم.

به گزارش گلونی خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه‌ای اوج نوشت:

مراسم رونمایی از مستند «جای نگرانی نیست!» عصر روز سه شنبه ۳ تیرماه با حضور حسام‌الدین آشنا رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و مشاور رئیس‌جمهور، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، ارسلان زارع استاندار گیلان، مسعود تجریشی معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ایران، سجاد فتاحی پژوهشگر، جمعی از مدیران عالی رتبه استانی مازندران، جمعی از فعالان مدنی محیط زیست استان مازندران، سیدجمال عود سیمین مدیر اومافیلم، مسعود کارگر کارگردان مستند «جای نگرانی نیست!» و جمعی از کارشناسان مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.

حسام‌الدین آشنا رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و مشاور رئیس‌جمهور پس از پایان نمایش مستند «جای نگرانی نیست!» گفت:

بهانه جلسه حاضر مستندی بود که نیروهای جوان ما ساختند و با دیدن این فیلم دغدغه روشن شد.

ما یک مساله‌ای به اسم پسماند برای کشور داریم و یک دغدغه خاص به اسم پسماند در استان‌های شمالی کشور و متاسفانه که یک راه‌حل موقت قدیمی را تبدیل به یک بحران دائمی در امروز کرده‌ایم و متاسفانه این ما هستیم که با تصمیمات خود باعث ایجاد چنین بحرانی شده‌ایم.

وی افزود: با دیدن مستند «جای نگرانی نیست!» می‌توانیم نتیجه بگیریم که ۲ راه بیشتر پیش رو نداریم.

یا باید بر تصمیمات سابق بمانیم و آنها را تایید کنیم و یا بپذیریم که اشتباهاتی شکل گرفته و نسل‌های فعلی و بعدی بیش از این از تصمیم‌های اشتباه ما متضرر نشوند.

مستند جای نگرانی نیست رونمایی شد

رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری اظهار کرد: راهکار فعلی حساس سازی ایجاد مسئولیت است و باید جامعه و مسئولان را نسبت به موضوعی به نام پسماند حساس و آگاه کنیم که راه‌حل وجود دارد و باید در وجود راه‌حل به اجماع برسیم.

آشنا بیان کرد: در مورد پسماند به روایت این فیلم و فعالان محیط زیست و کارشناسان به این راه‌حل می‌رسیم که اگر کمتر پسماند تولید و وارد طبیعت کنیم خیلی از مسائل را راحت‌تر می‌توانیم، پیشگیری کنیم.

در ادامه این جلسه که تحت عنوان «آسیب شناسی راهبردی وضعیت پسماند در استان‌های ساحلی» در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با قدردانی از ساخت مستند «جای نگرانی نیست!» بیان کرد:

مساله مهمی که در این مستند نشان داده شد به ما ثابت می‌کند که مدیران شهری موضوعاتشان بسیار متنوع و در عین حال پیچیده است و بالغ بر ۳۰۰ موضوع در ذیل ماموریت‌های مدیریت شهری قرار می‌گیرد که باید انجام دهند و یکی از آنها مدیریت پسماند است.

وی افزود: در بخش پسماند مشکلات بسیار زیاد و دوستان ما در شهرها چندین سال است که فریاد می‌زنند و پس از سال‌ها، در بحث بودجه سال گذشته هزار میلیارد تومان برای ساماندهی پسماند اختصاص داشتیم که با یک کار کارشناسی از بین موارد فراوان ۴ یا ۵ موضوع را به عنوان موضوعات اصلی شناسایی کردیم و در دست اقدام قرار گرفته‌اند.

سیدجمال عودسیمین تهیه کننده فیلم «جای نگرانی نیست!» نیز در بخشی دیگری از این نشست با اشاره به حجم بالای تولید آثار با محوریت آگاه سازی اظهار کرد:

حجم آثار رسانه‌ای که به موضوعات و آسیب‌های اجتماعی پرداخته می‌شود به نسبت مشکلات خود کشور متناسب است و ما سالانه به طور میانگین با حمایت سازمان اوج بیش از ۳۰ فیلم در این حوزه می‌سازیم اما به معنای واقعی کلمه خسته‌ایم چون هیچ تاثیری گذاشته نمی‌شود و حتی بسیاری از این فیلم‌ها فرصت نمایش به ویژه در تلویزیون را هم پیدا نمی‌کنند.

به معنای واقعی کلمه خسته‌ایم

در بخش بعدی این نشست استاندار گیلان و مدیران ارشد شهری مازندران به بیان نقطه نظرات درباره مسایل و مشکلات موجود در مدیریت پسماند شهرهای ساحلی پرداختند.

مستند «جای نگرانی نیست!» روایتی است از تلاش‌های علیرضا فلاحت‌کار یک فعال محیط زیست که مراحل تفکیک زباله را در یکی از بهترین سایت‌های استان مازندران، برای دهیاران و بهورزان روستاها توضیح می‌دهد.

او کوشیده علاوه بر فعال کردن روستاها، دغدغه این آسیب محیط زیستی را در افراد زنده کند تا هر چه سریع‌تر برای احیای این خطه عملی صورت گیرد.

فیلم مستند ۲۵ دقیقه‌ای «جای نگرانی نیست!» تهیه شده در موسسه اومافیلم و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که به زودی در عرضه اینترنتی و پخش تلویزیونی آن نیز انجام خواهد شد.

پایان پیام

کد خبر : 168070 ساعت خبر : 6:12 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=168070
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات