پاساژ علاالدین تهران دچار آتش‌سوزی شد؛ دوش‌افشان به داد این پاساژ رسید

پاساژ علاالدین تهران دچار آتش‌سوزی شد؛ دوش‌افشان به داد این پاساژ رسید

در ادامه سلسله آتش‌سوزی‌های کشور امروز پاساژ علاالدین تهران دچار آتش‌سوزی شد. این حادثه کوچک می‌توانست به فاجعه بزرگی منتهی شود. فاجعه‌ای که در این سال‌ها بارها اتفاق افتاده است.

به گزارش گلونی این آتش‌سوزی‌ در یک بخشی از سقف‌های کاذب این ساختمان به علت اتصالی برق رخ داده بود.

پس از آتش‌سوزی و پیش از اینکه نیروهای آتش‌نشانی به این مجتمع تجاری برسند، سیستم اطفا حریق این مجتمع به وسیله دوش‌افشان این آتش را خاموش کرد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در این رابطه گفت:

پاساژ علاءالدین به دلیل اینکه سیستم‌های ایمنی خوبی را در راستای کنترل و مهار آتش در سال‌های گذشته نصب کرده است، در چنین مواقعی که یک آتش‌سوزی خفیف گزارش می‌شود، مأموران پاساژ می‌توانند خودشان با خاموش کننده‌های دستی به موقع در محل حاضر شده و از وقوع یک آتش‌سوزی گسترده جلوگیری کنند.

ملکی در ادامه گفت: برخلاف برخی از ساختمان‌های ناامن که سازمان آتش‌نشانی بارها به آنها اخطار داده است، پاساژ علاءالدین پای کار آمده و تا حد قابل قبولی توانسته است نکات ایمنی را رعایت کند و به مواردی از جمله سیستم‌های ایمنی، آژیر اعلام خطر، دوش افشان و… مجهز شود.

به عنوان مثال اگر این پاساژ به مواردی که گفته شد مجهز نبود، در روز تعطیلی مثل امروز یک آتش سوزی کوچک و ساده می‌توانست به یک حریق گسترده تبدیل شود.

این حادثه کوچک می‌توانست به فاجعه بزرگی منتهی شود. فاجعه‌ای که در این سال‌ها بارها اتفاق افتاده است.

هزاران مجتمع تجاری غیر ایمن در تهران وجود دارد که با کوچکترین اشکالی در سیستم الکتریکی و یا مکانیکی فرسوده آنها امکان دارد جان و مال بسیاری از مردم مورد خطر قرار گیرد.

دستگاه‌های نظارتی و شهرداری هم با مماشات و فقط صدور اخطاریه‌های بی‌هوده و بی‌نتیجه، گامی در جهت رفع این مشکلات برنمی‌دارند.

پایان پیام

کد خبر : 168931 ساعت خبر : 9:05 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=168931
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات