هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

پیدا شدن پیکر گردشگران گمشده در رودخانه سزار

پیدا شدن پیکر گردشگران گمشده در رودخانه سزار

به گزارش گلونی و به نقل از ایسنا مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان از کشف جسد دو گردشگر در رودخانه سزار خبر داد.

صارم رضایی یکشنبه ۲۹ تیرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پنج گردشگر اراکی به همراه یک راهنما روز جمعه به قصد کوهپیمایی و بازدید از آبشار بیشه رفته بودند که در مسیر پل ۵۰۱ دو نفر از گروه جدا می‌شوند و طبق شواهد احتمال غرق شدن آنها در رودخانه سزار مشهود بود.

پیدا شدن پیکر گردشگران گمشده

وی ادامه داد: با تلاش بی‌وقفه تیم غواصی هلال احمر شعبه دورود و واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان میثم دلیخون ۲۵ ساله از آب بیرون کشیده شد و احتمال غرق‌شدگی نفر دوم بیشتر شد و در سومین روز جستجو در کنار رودخانه سزار پیکر بی‌جان این جوان از آب بیرون کشیده شد.

رضایی تصریح کرد: عوامل امدادی جمعیت هلال احمر لرستان عملیات جستجو و نجات برای پیدا کردن نفر دوم را از سر گرفته که پس از سه روز تلاش متاسفانه جسد علیرضا میرزایی از اهالی شهر اراک به سطح آب آمده بود، توسط عوامل امدادی از آب بیرون کشیده و توسط بسکت به ارتفاع بالای سطح رودخانه انتقال داده شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان خطاب به گردشگران خاطرنشان کرد: در این ایام گردشگران از ورود بی‌مهابا به آب‌ها و دریاچه‌های سطح استان خودداری کنند و با سهل‌انگاری جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.

آبشار بیشه منطقه‌ای گردشگری در موقعیت طول جغرافیایی ۴۸۰۸۸۳۰۷۶۹۰۶۲۰۴۲۳(E) و عرض جغرافیایی ۳۳۰۲۷۵۵۵۲۰۱۹۸۴۵۲۷(N) واقع در شهرستان دورود به رودخانه سزار وصل می‌شود.

رودخانه سزار یکی از رودخانه‌های دایمی و پرآب استان لرستان است. این رودخانه که سرشاخه اصلی رود دز در خوزستان است از مناطق کوهستانی الیگودرز، ازنا، دورود، و بروجرد سرچشمه می‌گیرد.

رودخانه سزار از به هم پیوستن دو رودخانه ماربُره (که از به هم پیوستن آب‌های الیگودرز، دورود و ازنا تشکیل می‌شود) و رودخانه تیره (که آب‌های گله رود، سراب سفید، کرتول و چند رود دیگر را دریافت می‌کند) در شهر دورود تشکیل می‌شود که از این محل تا ایستگاه تنگ پنج که با رودخانه بختیاری تلاقی می‌کند سزار نامیده می‌شود.

این رودخانه در پایین دست (در استان خوزستان) رودخانه دز نامیده می‌شود و سد بزرگ دز روی این رودخانه ساخته شده‌ است.

پایان پیام

کد خبر : 169267 ساعت خبر : ۸:۱۶ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=169267

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.