بورس امروز در چه وضعیتی است؟

بورس امروز در چه وضعیتی است؟

به گزارش گلونی دانستن در مورد بورس و الفبای حضور در این بازار پرسود یکی از نیازهای جامعه امروز است که ما در یک مجموعه مطالب می‌خواهیم به کلیدواژه‌های بورس اوراق بهادار کشور بپردازیم.

بورس امروز در چه وضعیتی است؟

انتظار می‌رود در صورت کاهش اثرات بحران کرونا طی چند ماه آتی، بهبود شرایط اقتصادی چین و بازگشایی صنایع و کارخانجات این کشور به عنوان بزرگترین مصرف کننده مواد خام در دنیا، صنایع کمودیتی محور به کانون توجه معامله گران تبدیل شوند.

افزایش احتمالی نرخ دلار نیمایی نیز کمک مضاعفی برای اینگونه صنایع خواهد بود و نقش چشمگیری در صورت‌های مالی فصول آتی این گروه‌ها ایفا خواهد کرد.

بنابراین از این منظر این صنایع احتمالا با چراغ سبز بهبود شرایط اقتصادی جهانی به سرعت عقب ماندگی خود را از کلیت بازار جبران خواهند نمود.

همین چند ماه پیش بود که با گران شدن دلار و سکه و ارز و طلا ناگهان بورس مورد توجه مردم قرار گرفت.

به دلیل مشکلات اقتصادی سنگینی که کشور با آن روبه‌رو شد پول مردم در بانک‌ها روزبه‌روز بی‌ارزش‌تر می‌شد و در مقابل افرادی که پول‌شان در بورس بود ناگهان به سود چشمگیری دست یافتند.

همین دلیل کافی بود تا سیل مردم به سوی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و کارگزاری‌ها جهت ثبت‌نام برای کد بورسی روانه شود.

ملت از پیر و جوان و زن و مرد جلوی دفاتر پیشخوان صف کشیدند تا وارد بازار بورس شوند و پول‌های خود را به جای پس‌انداز در بانک‌ها، در این آوردگاه اقتصادی سرمایه‌گذاری کنند.

نتیجه هم این شد که افراد فعال در بازار بورس در عرض دو ماه از یک میلیون نفر به پنج میلیون نفر افزایش یافت.

این پایان ماجرا نبود. حالا حدود ۴ میلیون نفر جدید وارد بورس شده بودند که هیچ اطلاعاتی از این بازار نداشتند. آن‌ها حتا با کلیدواژه‌ها، عبارت‌های پرکاربرد و کلمات کاربردی این بازار هم آشنا نبودند. درنتیجه نیاز به آموزش این مباحث به شدت احساس می‌شد.

حالا ما هم در پایگاه خبری گلونی برای افزایش آگاهی مخاطبان از این بازار پرسروصدا مطالبی مختصر و مفید و به زبان ساده را منتشر می‌کنیم تا به آگاهی بیشتر مردم منتج شود.

سایر مطالب آموزشی پایگاه خبری گلونی در مورد بورس را اینجا ببینید و بخوانید.

پایان پیام

کد خبر : 172596 ساعت خبر : 11:44 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=172596
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات