تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی تغییر کرده است

تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی و فراموش کردن تاریخ انقضای آن سال‌هاست که به یکی از دغدغه‌های بیمه‌شدگان تامین اجتماعی تبدیل شده است. در این مطلب آموزش کامل تمدید و استعلام اعتبار دفترچه را می‌خوانیم.

به گزارش گلونی در تازه‌ترین گام در مسیر توسعه خدمات غیر حضوری و با هدف تسهیل در ارائه خدمات سلامت به بیمه‌شدگان، فرآیند درج و تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی، حذف شد.

تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی

از ابتدای خردادماه سال ۱۳۹۹، دیگر نیازی به مراجعه حضوری بیمه‌شدگان به شعب تامین‌اجتماعی و کارگزاری‌های رسمی برای تمدید اعتبار دفترچه‌های درمانی نیست و استعلام استحقاق درمان جایگزین آن شده است.

پزشکان و کلیه مراکز سلامت طرف قرارداد برای استعلام استحقاق درمان مراجعه‌کنندگان خود می‌توانند از روش‌های توضیح داده شده در این بروشور استفاده کنند.

همچنین هر یک از بیمه‌شدگان نیز می‌توانند با استفاده از یکی از روش‌های یاد شده، از اعتبار دفترچه درمانی خود مطلع شوند.

لازم به ذکر است، انقضای تاریخ اعتبار درج شده در دفترچه‌های فعلی، مانع ارائه خدمات به دارندگان این دفترچه‌ها نخواهد بود.

با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید وضعیت اعتبار دفترچه را مشاهده کنید

١- استفاده از اپلیکیشن موبایل (وب اپلیکیشن) با استفاده از اینترنت و ورود به این سایت و اسکن بارکد دفترچه یا وارد کردن کدملی وضعیت اعتبار دفترچه را مشاهده کنید.

٢- کد دستوری #١۴٢٠۴ را شماره گیری کنید، گزینه ١ (استعلام اعتبار درمانی) را انتخاب کنید سپس کد ملی خود را وارد کنید و وضعیت اعتبار دفترچه را مشاهده نمایید.

٣- کد دستوری #١۶۶۶* را شماره‌گیری کنید، گزینه ١ (استحقاق سنجی) را انتخاب کنید سپس کد ملی خود را وارد کنید و وضعیت اعتبار دفترچه را مشاهده کنید.

۴- با ورود به این سایت کد ملی خود را پارد کنید و از وضعیت اعتبار دفترچه خود مطلع شوید.

برای رفع اشکالات احتمالی در زمینه استحقاق درمان، سامانه ارتباطات مردمی تامین اجتماعی به این نشانی اینترنتی در خدمت شماست.

پایان پیام

کد خبر : 169553 ساعت خبر : 12:42 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=169553
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات