هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

دوچرخه به هزارمین شماره رسید

دوچرخه به هزارمین شماره رسید

به گزارش گلونی هزارمین شماره‌ هفته‌نامه‌ دوچرخه به سردبیری فریبا خانی، پنج‌شنبه نهم مردادماه ۱۳۹۹ منتشر شد.

هفته‌نامه‌ دوچرخه، ضمیمه‌ نوجوانان روزنامه‌ همشهری، کار خود را از ۱۵ دی‌ماه ۱۳۷۹ به سردبیری فریدون عموزاده خلیلی آغاز کرد و هر پنج‌شنبه همراه روزنامه‌ همشهری در سراسر ایران توزیع می‌شود.

هفته‌نامه‌ دوچرخه در این ۲۰سال، علاوه بر فعالیت رسانه‌ای برای نوجوانان، آموزش و حمایت از نوجوانان علاقه‌مند به نوشتن را هم دنبال کرده و ۱۳ دوره‌ خبرنگار افتخاری برگزار کرده است.

۲۵۳۹ نوجوان از سراسر ایران در این دوره‌ها از طرف دوچرخه، کارت خبرنگار افتخاری دریافت کردند و آثارشان در دوچرخه منتشر شد.

حالا بسیاری از آن‌ها به جمع نویسندگان، شاعران، تصویرگران، عکاسان و روزنامه‌نگاران بزرگسال ایران پیوسته‌اند و برخی‌شان هم از اعضای تحریریه‌ امروز دوچرخه‌اند.

دوچرخه به هزارمین شماره رسید

این ضمیمه نیز مانند همه‌ مطبوعات ایران در یکی دو سال اخیر با بحران کاغذ و هزینه‌های چاپ دست و پنجه نرم کرده و حتی چند هفته از انتشار باز ماند و مدتی نیز به صورت نشریه‌  الکترونیک منتشر شد.

حالا هم نزدیک به یک سال است که نسخه‌ چاپی آن نسبت به گذشته خیلی لاغرتر شده و به صورت هشت صفحه‌ای منتشر می‌شود.

اما به هر ترتیب دوچرخه با پشت سر گذاشتن این دوران، امروز و در بیستمین سالگرد انتشار خود، انتشار هزارمین شماره‌ خود را در ویژه‌نامه‌ای ۱۶صفحه‌ای جشن گرفته است.

بسیاری از نشریات و روزنامه‌ها تمام توان خود را گذاشته‌اند تا با وجود بحران کاغذ و مشکلات دیگر، دوام بیاورند و سرپا بایستند.

کاری سخت که فقط از افراد پرتلاش و عاشق کار و حرفه خود برمی‌آید. آنها که دغدغه فرهنگ کشور را دارند و می‌خواهند تا جایی که می‌توانند برای رشد آگاهی هموطنان خود تلاش کنند.

از روزنامه‌ها، مجلات و نشریات حمایت کنیم تا در این اوضاع سخت دوام بیاورند.

پایان پیام

کد خبر : 170141 ساعت خبر : ۱۱:۰۷ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=170141

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.