گلونی

فیلم مستند آواز خدا در تارنمای هاشور

فیلم مستند آواز خدا در تارنمای هاشور

فیلم مستند آواز خدا در تارنمای هاشور

فیلم مستند «آواز خدا» در تارنمای هاشور

 فیلم مستند «آواز خدا» ساخته عارف محمدی پس از شرکت در چندین فستیوال بین‌الملی و اکران‌های موفق در شهرهای مختلف کانادا -آمریکا و اروپا  هم اکنون از طریق سایت اینترنتی هاشور در دسترس عموم علاقمندان قرار گرفته است.

به گزارش گلونی «آواز خدا» داستان پیرترین تنبورنواز ایران سید قدمیار حسینی است که در سن 120 سالگی در روستایی در کرمانشاه  درگذشت.

فیلم برای ساعتی بیننده را از هیاهوی دنیای ماشینی رها کرده و به دنیایی پر از آرامش و معنا دعوت می‌کند.

فیلمساز در پی آشنایی با  قدمیار سفری به زادگاه و آرامگاه او می‌کند که منجر به سیری در کشف راز و رمزتنبور، سازی با قدمتی چند هزارساله می‌شود و تنبورنوازانی که در پی آن هستند تا پیام صلح خود را به مردم جهان برسانند.

«آواز خدا» در فستیوال‌هایی متعددی همچون جشنواره جهانی مونترآل به نمایش درآمد و جوایز متعددی همچون بهترین مستند در جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو و رسانه‌های قومی کانادا را کسب کرد.

جشنوارهٔ بین‌المللی فیلم مونترآل جشنواره‌ای است که در سال ۱۹۷۷ در مونترآل بنیان‌گذاری شد و یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم کانادا است. این جشنواره به‌صورت سالانه در پایان ماه اوت برگزار می‌شود.

این جشنواره قدیمی‌ترین جشنوارهٔ فیلم در آمریکای شمالی نیز می‌باشد. جشنوارهٔ فیلم مونترآل یکی از جشنواره‌های مورد تأیید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم (FIAPF، فیاپف) به‌شمار می‌رود.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل