پرداخت وام خرید لوازم خانگی و جهیزیه به بازنشستگان با اقساط ۵ ساله

پرداخت وام خرید لوازم خانگی و جهیزیه به بازنشستگان با اقساط ۵ ساله

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای ۹ طرح معیشتی و رفاهی تدارک دیده‌شده از سوی این صندوق برای بهبود وضعیت بازنشستگان و فرزندان آنان در شرایط کنونی اقتصادی کشور خبر داد.

به گزارش گلونی و به نقل از ایسنا، دکتر اکبر افتخاری در مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری و قرعه‌کشی جوایز طرح یاری که سه‌شنبه شب در محوطه باز سالن تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد؛ افزود: گام اول صندوق بازنشستگی کشوری در این جهت، امضای تفاهمنامه سه‌جانبه با بانک صادرات ایران و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه تحت عنوان طرح «یاری» در اسفندماه گذشته بود که طبق آن، در سه مرحله مبلغ یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان به صورت وام کوتاه‌مدت با نرخ سود دو درصد در کارت بانکی بازنشستگان واریز می‌شود تا از این طریق، بتوانند از فروشگاه‌های رفاه به شکل اقساطی کالاهای موردنیاز خود را خریداری کنند.

پرداخت وام خرید لوازم خانگی و جهیزیه

وی با اشاره به اجرای گام اول این طرح در فروردین‌ماه و اردیبهشت‌ماه سال جاری و بازپرداخت وام‌ها تا پایان تیرماه، از آغاز مرحله دوم اجرای طرح «یاری» از ابتدای مردادماه به مدت یک ماه و قابل تمدید برای یک ماه دیگر خبر داد و گفت: طبق تفاهمنامه، این طرح تا پایان سال جاری یک بار دیگر هم اجرا خواهد شد و امیدواریم اعطای این تسهیلات در سال‌های آینده نیز ادامه یابد.

افتخاری اجرای این طرح را نمونه‌ای از کار تیمی میان سه مجموعه بزرگ اقتصادی و اجرایی کشور دانست که به‌سرعت و در کمترین زمان اجرا شد و نشان داد اگر بتوانیم کمک سایر مجموعه‌های اقتصادی کشور را جلب کنیم، حتی در شرایط محدودیت منابع هم می‌توانیم برای بهبود معیشت بازنشستگان منابع لازم را تامین کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه وام ضروری به بازنشستگان بعنوان اقدام دیگر این صندوق در جهت ارائه تسهیلات معیشتی و رفاهی یاد کرد و گفت که رقم پرداختی این تسهیلات از مردادماه از هفت به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافته و ماهانه به ۲۵هزار نفر از بازنشستگان و وظیفه‌بگیران پرداخت می‌شود.

وی همچنین از پرداخت ۲۰میلیون تومان تسهیلات وام ازدواج به ۱۰۰۰ تن از فرزندان بازنشستگان در هر فصل خبر داد و گفت که به‌زودی طرحی برای خرید کالاهای ماندگار و لوازم خانگی بازنشستگان و تکمیل جهیزیه فرزندان آنان با اقساط پنج ساله را نیز اجرا خواهیم کرد.

رییس هیات مدیره بانک صادرات ایران هم در این مراسم از مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان مدیری توانمند در استفاده از اهرم‌ها و فضای کسب‌وکار یاد کرد که توانسته امکانات لازم را برای ارتقای وضعیت معیشت و رفاهی بازنشستگان جلب و تامین کند.

حمید تاجیک مشارکت بانک صادرات ایران در طرح یاری را هم از منظر مسئولیت اجتماعی و هم ایجاد شبکه‌های مشارکتی اقتصادی برای این بانک مفید و موثر دانست و گفت: ما با سابقه طولانی همکاری با صندوق بازنشستگی کشوری، آمادگی داریم در موارد مشابه دیگر نیز با چنین ابتکاراتی، زمینه ارائه خدمات مشترک به بازنشستگان و خلق ارزش را فراهم سازیم.

مدیرعامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه هم در ادامه این مراسم، با ابراز خوشنودی از عملیاتی شدن بسیاری از ایده‌های صندوق بازنشستگی کشوری با وجود محدودیت‌های مالی و سیستمی موجود در کشور گفت: این اتفاق، یک درس و تجربه مدیریتی برای همه ماست که در زمان محدودیت و تحریم و شرایط نامناسب اقتصادی ناشی از کرونا، باز هم می‌توان با ایده‌های خلاقانه و ابتکارهای مدیریتی، اقدامات مناسبی را برای خدمت‌رسانی به مردم و به‌ویژه بازنشستگان صورت داد.

رسول محمدی با اشاره به توجه ویژه فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، طرح یاری را شاخص‌ترین اقدام این فروشگاه در حوزه رفاهی دانست و گفت: برای اجرای این طرح، کار بزرگی در حوزه IT صورت گرفت و طی یکی دو روز و بدون نیاز به صدور کارت اعتباری جدید، منابع مالی به کارت پرداخت حقوق بازنشستگان واریز شد.

وی در ادامه گزارشی از مجموعه فعالیت‌های جدید فروشگاه‌های رفاه در بخش‌های تجارت مرزی و منطقه‌ای، فروش آنلاین محصولات، راه‌اندازی فروشگاه‌های جدید و احداث کارخانجات تولید و بسته‌بندی برای تکمیل زنجیره تامین کالاهای فروشگاهی را ارائه کرد.

نماینده بازنشستگان هم در این مراسم با قدردانی از اقدامات صندوق بازنشستگی کشوری، بانک صادرات و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در اجرای طرح «یاری» از بازتاب مثبت این اقدام در میان بازنشستگان خبر داد و گفت: اقدامات دیگر صندوق بازنشستگی همچون افزایش رقم وام ضروری و سرانه بیمه درمان و مهمتر از همه پیگیری جدی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، نشانه تحرک و فعالیت ویژه‌ای است که در دوره مدیریت دکتر افتخاری شاهد آن هستیم.

سیدحسین قریشی که ریاست کانون بازنشستگان سازمان برنامه و بودجه کشور را برعهده دارد، اعلام کرد:

امکانات رفاهی که پیش از این صرفا به شاغلان اعطا می‌شد، امسال برای نخستین بار در لایحه بودجه آمد و مشکلات اجرایی آن هم با بخشنامه دکتر نوبخت، ریاست سازمان برنامه و بودجه، رفع شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی در ادامه به مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری پیشنهاد کرد که دو طرح را برای افزایش ارقام بیمه عمر و حوادث و بیمه دندانپزشکی بازنشستگان را نیز در دستور کار قرار دهد و با همکاری موسسات بیمه‌ای آنها را عملیاتی کند.

نماینده بازنشستگان همچنین از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا توجه بیشتری به صندوق بازنشستگی کشوری داشته باشد تا هم جایگاه این صندوق ارتقا یابد و به شکل سازمان درآید و هم حمایت‌های این وزارتخانه بیش از پیش متوجه این نهاد مهم شود.

پایان پیام

کد خبر : 169544 ساعت خبر : 9:09 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=169544
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات