آلبوم ساز خاموش اثری ماندگار از محمدرضا شجریان را بشنوید و دانلود کنید

آلبوم ساز خاموش اثری ماندگار از محمدرضا شجریان را بشنوید و دانلود کنید

به گزارش گلونی آلبوم ساز خاموش اثری ماندگار از محمدرضا شجریان را دانلود کنید.

برای دانلود این آلبوم کلیک کنید

بزن آن پرده اگر چند ترا سیم از این ساز گسسته بزن این زخمه اگر چند در این کاسه تنبور نماندست صدایی بزن این زخمه بر آن سنگ بر آن چوب بر آن عشق که شاید بردم راه به جایی محمدرضا شجریان می خواند، از قول شفیعی کدکنی، و همایون شجریان، حسین علیزاده و کیهان کلهر دعوت او را می پذیرند و می نوازند.

آذر ۸۴ است، تالار بزرگ کشور و کنسرت آواز دشتی که بعدتر به آلبوم «ساز خاموش» تبدیل شد. «ساز خاموش» را مثل بسیاری از آثار استاد شجریان، شرکت دل آواز منتشر کرده است.

آهنگسازی «ساز خاموش» و نواختن تار را حسین علیزاده بر عهده داشته، گرچه قطعه ای از یوسف فروتن نیز در این آلبوم گنجانده شده است.

همایون شجریان تنبک نواخته و با صدای خود، آواز پدرش را همراهی کرده و کیهان کلهر در کنار نواختن کمانچه، در میکس و مسترینگ و تدوین دیجیتال همراه با ریموند موسسیان مشارکت داشته است.

از هشت قطعه آلبوم «ساز خاموش»، سه قطعه «پیش درآمد دشتی»، دونوازی تار و کمانچه و تک نوازی تار بی کلام هستند.

باقی آهنگ ها مثل «آواز خسرو شیرین»، تصنیف «مرا رها کن» به یاد سید علی اصغر کردستانی، «آواز دشتستانی» به یاد استاد دادبه و تصنیف «ساز خاموش» با اشعار عطار، حافظ، مولانا و محمدرضا شفیعی کدکنی خوانده شده اند.

از مولانا غزل معروف «رو سر بنه به بالین، تنها مرا رها کن»، از عطار شعر «دل ز دستم رفت و جان هم بی دل و جان چون کنم» و از حافظ دو غزل با مطلع «دل از من برد و روی از من نهان کرد» و «چو گل هر دم ببویت جامه در تن» با صدای استاد شجریان در آلبوم «ساز خاموش» آمده است.

کاور آلبوم «ساز خاموش» را سیامک فیلی زاده با استفاده از المان های نقاشی گل و مرغ ایرانی و خوشنویسی استاد یدالله کابلی طراحی و مژگان شجریان حروفچینی کرده است.

آلبوم ساز خاموش اثری ماندگار از محمدرضا شجریان

هوا گرفته است آسمون دلش هوای باریدن داره، میری کنار پنجره میشینی و موسیقی مورد علاقه ات رو گوش می‌دی.

همیشه وقتی حال دلت خوشه یا وقتی ناخوشی دوست داری موسیقی رو گوش بدی که با احوالت همخونی داره و حالت رو بهتر کنه.

موسیقی همیشه با ما بوده و هست. از صدای زیبای آبشار و خش خش باد توی جنگل گرفته تا آواز زیبای شجریان، همه و همه نغمه هایی هستن که شنیدنشون حال مارو تو هر زمانی بهتر میکنن.

اما این روزها وقتی دنبال آهنگ مورد علاقه‌مون تو اپلیکیشن‌ها و سایت های موسیقی می‌گردیم، یه چیزی رو فراموش نکنیم، برای هر قطعه  موسیقی، شعری که سروده می‌شه، آهنگی که ساخته و تنظیم می‌شه افراد زیادی زحمت می‌کشن و وقت می‌ذارن، پس با دانلود قانونی آهنگ‌هاشون، ازشون به خاطر حال خوشی که برامون به همراه میارن قدر‌دانی کنیم.

پایان پیام

کد خبر : 181966 ساعت خبر : 2:21 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=181966
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات