هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

مسافرت کردن مردم مساوی خواهد بود با فاجعه انسانی

نامه رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی خطاب به روحانی

مسافرت کردن مردم

به گزارش گلونی در نامه رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی خطاب به روحانی عنوان شد:

ضرورت توجه و اهتمام ویژه به تاکیدات نظام پزشکی در راستای مبارزه موثر با اپیدمی کووید ۱۹

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در نامه‌ای خطاب به دکتر حسن روحانی رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا خواستار توجه و

اهتمام ویژه این ستاد به تاکیدات سازمان نظام پزشکی در مبارزه موثر با بیماری کووید ۱۹ شد.

مسافرت کردن مردم مساوی خواهد بود با فاجعه انسانی

 متن نامه دکتر آقازاده مسرور به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
ریاست محترم ستاد ملی مقابله با کرونا
جناب آقای حجت الاسلام حسن روحانی
سلام علیکم؛

احتراما همانطور که طی مقالات، بیانیه ها و مصاحبه‌های مکرر مسئولین سازمان نظام پزشکی کشور طی ۶ ماه اخیر به روشنی بیان شده، و به دفعات در مصاحبه‌ها نیز بر اجرای این پیشنهادها تاکید لازم صورت گرفته است؛ در این مقطع حساس لازم می‌دانیم تا موارد ذیل را به استحضار رسانده و اجرای کامل آنها را به منظور مبارزه موثر با همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ و دفاع از سلامتی مردم ایران خواستار شویم.

۱- درراستای اجرای اکید و هدفمند روش فاصله گذاری اجتماعی ضرورت دارد به هشدارهای سازمان نظام پزشکی در رابطه با بازگشایی مدارس در کلیه سطوح و برگزاری حضوری کلاس‌ها که با رویکردی غیرکارشناسانه به دفعات از سوی وزیر محترم آموزش و پرورش و همکاران ایشان مورد تاکید قرار می‌گیرد؛ توجه شود.

در شرایط کنونی استفاده از سیمای جمهوری اسلامی ایران (تلویزیون) و دایر کردن برنامه‌های آموزشی در چند کانال که در سراسر کشور با کمترین هزینه قابل استفاده باشد؛ مورد تاکید است.

بدیهی است سایر روش‌های غیرحضوری آموزشی در صورت وجود زیرساخت لازم در بین دانش آموزان و مدارس؛ همچنان به عنوان پایه آموزش در شرایط کنونی مورد تاکید است.

این تاکید شامل وزارت علوم؛ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی نیز می‌شود.

بسیار آشکار است که حضور میلیون‌ها نفر دانشجو در کلاس‌ها؛ غذا خوری‌ها و سایر محیط‌های دانشجویی بهترین بستر رشد و گسترش اپیدمی کووید ۱۹ و آنفلوانزاست.

۲- در شرایط اپیدمی بیماری کووید ۱۹؛ ضرورت توجه به عزاداری مردم عزیز کشورمان در ایام اربعین حسینی بر کسی پوشیده نیست؛ همانطور که در سخنرانی‌ها و دستورات مقامات عالی دولت نیز بررعایت پروتکل‌های بهداشتی در این ایام تاکید فراوان شده است، آنچه که در شرایط فعلی شاهد آن هستیم از جمله بسته شدن مرزهای عراق و عدم برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی؛ نشان دهنده توجه مسئولین به سلامتی شیعیان ائمه اطهار (علیهم السلام) است.

در چنین اوضاعی باید از برگزاری تجمعات غیرقانونی و تحرکات افرادی که به نظر می‌رسد حتی دستورات مراجع تقلید و مقام معظم رهبری را نیز برنمی‌تابند و از اساس با مستمسک قرار دادن احساسات پاک مذهبی مردم بدنبال کسب و کار سودجویانه خود هستند؛ اکیدا و شدیدا جلوگیری نمود.

۳- اعلام تعطیلی در مراکزی از شهر تهران که با هشدار ستاد مقابله با کرونا تهران بزرگ در دست انجام است؛ اقدام پسندیده‌ای بوده اما بیم آن می‌رود که به دنبال تعطیلی برخی از مراکز و نیز تعطیلی اربعین حسینی؛ موج مسافرت‌های غیر ضروری به سمت شمال کشور و مناطق زیارتی بار دیگر به راه افتد.

مسافرت میلیون‌ها نفر بدون مراعات هیچ گونه ضابطه بهداشتی به مناطق یاد شده مساوی خواهد بود با فاجعه انسانی (افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میر بیماران) در این مناطق و کل کشور؛ لذا به آن ستاد محترم هشدار داده می‌شود تا با خروج از برخورد انفعالی از مسافرت‌های غیرضروری در این موقعیت اکیدا جلوگیری نماید.

اقتصاد ملی؛ توانایی‌های فنی و علمی و نیز قدرت دفاعی این مملکت با جلوگیری از مسافرت‌های غیرضروری کوچکترین آسیبی نخواهد دید.

۴- توجه ستاد ملی مقابله با کرونا را به وضعیت بهداشتی و میزان شدت و حدت اپیدمی کرونا در زندان‌های سراسر کشور جلب نموده و اکیدا خواستاریم ستاد رأسا براجرای ضوابط بهداشتی در زندان‌ها و پادگان‌ها و هر جایی که تجمعی از هموطنان وجود دارد؛ نظارت نماید و به گزارش‌های بوروکراسی اداری موجود در این موارد اکتفا نکند.

دکتر عباس آقازاده مسرور
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی کشور

پایان پیام

کد خبر : 179622 ساعت خبر : ۴:۳۴ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=179622

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x