هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

پیشنهاد دو هفته تعطیلی برای تهران

پیشنهاد دو هفته تعطیلی برای تهران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد دو هفته تعطیلی برای تهران در شرایط کرونا را مطرح کرد.

به گزارش گلونی و به نقل از ایرنا «محسن هاشمی» روز یکشنبه پیش از آغاز دویست و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: زنجیره کرونا دو هفته است و پیشنهاد می‌کنم اکنون که آقای زالی درخواست یک هفته تعطیلی را ارائه کرده‌اند آن را به دو هفته افزایش دهند.

وی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت گفت: مشکل اصلی این است که وقتی موضوع را اعلام می‌کنیم و مشکل حمل و نقل را بیان می‌کنیم، متاسفانه گروه های سیاسی، روزنامه ها و سایت‌های خبری به جای ارائه راه حل برای مشکل، بیشتر جهت تخریب به موضوع نگاه می‌کنند.

تعطیلی دو هفته ای تهران

هاشمی ادامه داد: برای مثال اظهارات اخیر من در خصوص حمل و نقل عمومی با تیترهایی نظیر «بی‌عرضگی شورا و شهرداری» و «اختلاف دولت و شهرداری» مطرح شد که این نوع نگاه موجب رفع مشکل نمی‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: واقعیت این است که این کشور دچار مشکل نقدینگی و تورم است و دولت مشکل تأمین بودجه دارد و هنوز در تولید تجهیزات واگن و اتوبوس خودکفا نشده‌ایم.

هاشمی ادامه داد: باید ۳۰ تا ۵۰ درصد واگن و اتوبوس را از خارج تامین کنیم و در این شرایط دچار تحریم و قیمت بالای ارز هستیم که مشکلاتی را برای دولت ایجاد کرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: به جای فرافکنی و تبدیل معضلات صنفی شهر به رقابت انتخاباتی و سیاسی باید به فکر راه حل برای مشکلات باشیم.

هاشمی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اینکه آیا با افزایش ۲۵ درصدی کرایه ها موافق است یا خیر؟ گفت: لایحه افزایش نرخ باید در شورای شهر تصویب و سپس اعلام شود.

پایان پیام

کد خبر : 179297 ساعت خبر : ۲:۳۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=179297

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات