هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

داروی آنتی بادی موثر برای فرم‌های خفیف و متوسط کرونا

داروی آنتی بادی موثر برای فرم‌های خفیف و متوسط کرونا

مجوز اضطراری FDA برای داروی باملانیویماب

به گزارش گلونی سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) مجوز استفاده اضطراری (EUA) را برای درمان با داروی آنتی بادی مونوکلونال باملانیویماب برای درمان کووید۱۹ خفیف تا متوسط در بیماران بزرگسال و کودکان صادر کرد.

در بیانیه این سازمان آمده است: «باملانیویماب برای بیماران با جواب مثبت آزمایش کووید۱۹ که سن بالاتر از ۱۲ سال و وزن حداقل ۴۰ کیلوگرم دارند و در معرض خطر بالایی برای پیشرفت به نوع شدید بیماری و یا بستری شدن در بیمارستان دارند (شامل افرادی که ۶۵ سال سن یا بیشتر دارند و یا بیماری‌های مزمن زمینه‌ای دارند) تجویز می‌شود.

در حالی که ایمنی و اثربخشی این روش درمانی تحقیقاتی همچنان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، باملانیمویماب در آزمایشات بالینی نشان داده که دارای اثر مثبت در کاهش بستری در بیمارستان یا مراجعه به اورژانس در بیماران در معرض خطر پیشرفت بیماری در طی ۲۸ روز پس از درمان در مقایسه با دارونما شده است.

باملانیویماب برای بیمارانی که به دلیل کووید۱۹ در بیمارستان بستری شده و یا به دلیل این بیماری به اکسیژن درمانی نیاز دارند، مجاز نیست».

نتایج اولیه حاکی از آن است که این دارو – که مشابه دارویی است که برای پرزیدنت ترامپ پس از ابتلا به بیماری مصرف شد- ممکن است به پاکسازی زودتر ویروس منجر شود و احتمالا بستری شدن در بیماران با کووید۱۹ خفیف تا متوسط را کاهش دهد.

مطالعه روی آن در بیماران بستری متوقف شد، زیرا ناظران مستقل اعلام کردند دارو در آن شرایط کمک نمی‌کند.

فقط یک دارو (داروی رمدسیویر شرکت گیلیاد) دارای تاییدیه کامل FDA برای درمان کووید۱۹ است.

دستورالعمل‌های درمانی همچنین استفاده از دگزامتازون و سایر استروئیدها برای برخی از بیماران بستری در بیمارستان را صادر کرده است.

در حال حاضر یک روش درمانی دیگر برای استفاده اضطراری مجاز اعلام شده است – پلاسمای بهبودیافتگان کووید۱۹.

با این حال، هیچ مطالعه وسیعی اثبات نکرده که این شیوه نتیجه بهتری از مراقبت‌های معمول داشته باشد.

داروی جدید بخشی از خانواده در حال ظهور درمان‌های بیولوژیکی است که رویکرد جدید امیدوارکننده‌ای برای جلوگیری از حالت شدید و مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ ارائه می‌دهند.

کارشناسان می‌گویند این داروهای تزریقی می‌توانند به عنوان یک فرصت درمانی برای کمک به مدیریت ویروس تا زمانی که واکسن به طور گسترده در دسترس نباشد استفاده شوند.

این داروها نسخه‌های آزمایشگاهی ساخته شده از آنتی بادی‌ها (پروتئین‌های خون که بدن برای کمک به هدف قرار دادن و از بین بردن عفونت‌های خارجی تولید می‌کند) هستند.

روش‌های درمانی جدید نسخه تغلیظ شده آنتی بادی‌هایی است که در مطالعات موثرترین اثر را در برابر ویروس دارند.

شرکت Regeneron Pharmaceuticals Inc هم برای داروی آنتی بادی مورد آزمایش خود، همان دارویی که ترامپ دریافت کرد، درخواست مجوز اضطراری کرده است.

دولت آمریکا ۳۷۵ میلیون دلار برای خرید ۳۰۰ هزار دوز از این دارو اختصاص داده است. براساس اخبار اعلام شده هر ویال ۷۰۰ میلی گرم دارو دارد و برای هر بیمار باید ۴ ویال دارو مصرف شود.

پایان پیام

ترجمه: دکتر امیر صدری

کد خبر : 186805 ساعت خبر : ۱:۲۸ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=186805

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x