تمدید مهلت جایزه کتاب سال شعر ایران

تمدید مهلت جایزه کتاب سال شعر ایران

به گزارش گلونی دبیرخانه‌ جایزه‌ کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، مهلت شرکت در پانزدهمین دوره این جایزه را تا پایان آذرماه تمدید کرد.

پانزدهمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، همچون دوره‌های گذشته، در سه بخش «کتاب سال»، «ویژه» (شاعران بدون کتاب) و «تجلیل» (یک عمر فعالیت شعری)، با داوری جمعی از شاعران خبرنگار و فعال رسانه‌ در حوزه فرهنگ و ادبیات، برگزار می‌شود.

دبیرخانه‌ این دوره از جایزه‌ کتاب سال شعر خبرنگاران نیز با دبیری علیرضا بهرامی، از شاعران و ناشرانی که در سال ۱۳۹۸ مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، دعوت کرده است تا با توجه به این شرایط، در بخش کتاب سال جایزه شرکت کنند:

– کتاب در سال۱۳۹۸ منتشر و در شناسنامه‌ی آن درج شده باشد.

– چاپ اول و به زبان فارسی در ایران منتشر شده باشد.

– برگزیده‌ اشعار یا مجموعه‌ی گروهی نباشد.

تمدید مهلت جایزه کتاب سال شعر ایران

علاقه‌مندان به شرکت در این بخش، باید چهار نسخه از اثر خود را تا تاریخ پایان آذر‌ماه۱۳۹۹ به نشانی تهران، صندوق پستی ۱۳۳۵۵۱۸۷ ، دبیرخانه‌ی جایزه‌ی کتاب سال شعر خبرنگاران، بفرستند.

در بخش ویژه هم که برای کشف استعدادهای شعری برگزار می‌شود، آن دسته از شاعرانی که در هر سنی، تاکنون مجموعه‌ی شعر منتشر نکرده‌اند، آثار خود را با توجه به شرایط زیر – تنها – از طریق نشانی پست الکترونیکی و نه پرینت‌شده، می‌توانند بفرستند:

‌ – شرکت‌کنندگان در این بخش نباید تاکنون (چه در سال‌های گذشته و چه در سال جاری) کتاب مجموعه‌ی شعر در ایران منتشر کرده یا در نوبت نشر داشته باشند.

– شرکت علاقه‌مندانی که قبلا کتابی غیر از مجموعه شعر منتشر کرده‌اند، یا در دست انتشار دارند، در این بخش، منعی ندارد.

– مجموعه‌ شعرها باید به زبان فارسی باشد.

– تعداد شعرها دست‌کم بین ‌۴۰ تا‌ ۵۰ قطعه بوده، یا تعداد صفحه‌های مجموعه‌ شعرها دست‌کم بین ۸۰ تا ‌۱۰۰ صفحه باشد.

– شعرها همگی در قالب یک فایل وُرد (قلم بی‌میترا دوازده) باشد. از فرستادن اثر در قالب فایل پی‌دی‌اف یا پرینت کاغذی از طریق پُست، جدا پرهیز شود.

– در این بخش فقط آثاری در گردونه‌ی رقابت قرار داده می‌شوند که کلیه‌ی ویژگی‌های بالا را رعایت کرده باشند.

– حضور در این بخش برای تمامی شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج کشور، با هر ملیتی، آزاد است.

– گزیده آثار برگزیدگان این بخش، در کتاب سالیانه این جایزه، منتشر خواهد شد.

در این بخش نیز علاقه‌مندان تا پایان آذر‌ماه۱۳۹۹ فرصت دارند که شعرهای خود را به نشانی پست الکترونیکی جایزه بفرستند.

دور گذشته در چهاردهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، مجموعه شعر زنده‌یاد علی نجفی در بخش کتاب سال، حسن جنت‌مکان از تهران، حمیدرضا ظرافت از شیراز و مهران عزیزی از زنجان، در بخش ویژه شاعران بدون کتاب، به‌ترتیب اول تا سوم و «محمدعلی اسلامی ندوشن» نیز در بخش تجلیل از یک عمر فعالیت و دستاورد شعری و ادبی، ازسوی هیات داوران این جایزه، انتخاب و تقدیر و تجلیل شدند.

پایان پیام

کد خبر : 191752 ساعت خبر : 12:45 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=191752
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات