هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

هشدار سطح نارنجی هواشناسی در کشور

بارش باران و رعد و برق

هشدار سطح نارنجی هواشناسی در کشور

توصیف سامانه تداوم بارش باران ودرارتفاعات بارش برف درادامه هشدارنارنجی شماره ۵۵

به گزارش گلونی زمان شروع این سامانه اواخر وقت شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ زمان پایان این سامانه نیز اواخر وقت یک‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ خواهد بود.

نوع مخاطره این سامانه بارش باران و رعد و برق گاهی بارش برف و وزش باد است.

منطقه اثر یک‌شنبه این سامانه در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلوبه و بویراحمد،‌ شمال و شرق خوزستان، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان رضوی.

اثر مخاطره‌ای که این سامانه در کشور خواهد داست عبارتست از بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب و سیلاب، آب‌گرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها، درارتفاعات و شمال شرق بارش برف و در مناطق جنوبی گاهی رعدوبرق واحتمال بارش تگرگ.

توصیه‌هایی که درباره این سامانه از طرف سازمان هواشناسی انجام شده است به شرح زیر است:

اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لایروبی رودخانه و مسیل‌ها، بازگشایی کانال‌ها و راه آب‌ها، آمادگی دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و سازمان‌های آب منطقه‌ای جهت انجام تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خسارات احتمالی و پرهیز از صعود به ارتفاعات.

هشدار سطح نارنجی هواشناسی

 رنگ‌بندی هشدارها ترکیبی از احتمال وقوع یک پدیده هواشناسی و میزان خسارت آن است. در حال حاضر اگر پدیده‌ای‌ داشته باشیم که خطر و خسارتی به دنبال نداشته باشد و صرفا یک پدیده جوی معمولی باشد در هیچ کدام از دسته‌بندی‌های هشدار قرار نمی‌گیرند و تنها در پیش‌بینی‌های روزانه هواشناسی به آن‌ها اشاره خواهد شد.

هشدار زرد

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می‌کند به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

هشدار نارنجی

در این نوع از هشدار پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی رنگ جهت آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

هشدار قرمز

هشدار قرمز رنگ بالاترین سطح هشدار است که ما پیش‌بینی می‌کنیم یک پدیده جوی می‌تواند خسارت‌های وسیعی به دنبال داشته باشد. از این‌رو با صدور هشدار قرمز به دستگاه‌های مختلف اعلام می‌شود که وارد عمل شوند و اقداماتی را برای کاهش خسارات وقوع پدیده‌های جوی انجام دهند.

پایان پیام

کد خبر : 188163 ساعت خبر : ۵:۳۰ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=188163

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x