هشدار سیل برای بوشهر، فارس و کرمان

هشدار سیل برای  بوشهر، فارس و کرمان

به گزارش گلونی سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران همراه با وزش باد شدید در مناطق سردسیر و بارش برف در مناطق مرتفع در نیمه شمالی استان بوشهر، نیمه شمالی و غرب فارس و نیمه شمالی کرمان هشدار داد.

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار قرمز، ضمن پیش‌بینی بارش شدید باران در مناطقی از استان‌های بوشهر، فارس و کرمان، هشدار داد که فعالیت این سامانه در روزهای یکشنبه و دوشنبه، مخاطراتی از جمله طغیان رودخانه‌ها، سیل، خسارت به محصولات کشاورزی و لغو و تاخیر پروازها را در پی خواهد داشت.

هشدار سیل برای بوشهر، فارس و کرمان

کارشناس سازمان هواشناسی روز یکشنبه درباره وضعیت جوی حال حاضر کشور به ایرنا گفت:

امروز بر شدت و گستره بارش‌ها افزوده شده و به جز جنوب سیستان و بلوچستان در بیشتر مناطق کشور بارندگی پیش‌بینی می‌شود.

«امین حسین نقشینه» افزود: روز دوشنبه نیز عمده‌ فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز کشور است بر این اساس دمای هوا به طور محسوسی در کشور به ویژه در نیمه شمالی تا فردا کاهش خواهد داشت.

نقشینه گفت: آسمان تهران نیز امروز ابری همراه با بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

بارش شدید باران در ۱۰ استان تهران برفی می‌شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش شدید باران در ۱۰ استان کشور طی امروز (۱۶ آذر) گفت: فردا در تهران بارش برف و باران خواهیم داشت.

توصیه: اتخاذ تمهیدات لازم برای عبور سیلاب، اجتناب اکید از قرار گرفتن در حاشیه رودخانه و مسیل‌ها، کنترل آب‌بندها و استفاده از سیل بندها در کنار رودخانه‌ها، مدیریت سدها، اقدام عملی کلیه دستگاه‌های اجرایی و عملیاتی از جمله مدیریت بحران، راهداری، هلال احمر، شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها به منظور جلوگیری از خسارات، لغو سفرهای غیر ضروری درون شهری و برون شهری.

پایان پیام

کد خبر : 190758 ساعت خبر : ۱۱:۴۲ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=190758
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات