هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

دوران کابوس آمریکا در سینما ملت بررسی می‌شود

دوران کابوس آمریکا در «سینما ملت»

نقد و بررسی تاریخ سینما

دوران درخشانی از سینمای آمریکا که با آثار ماندگاری چون «راننده تاکسی» ساخته «مارتین اسکورسیزی»، «مکالمه» ساخته «فرانسیس فورد کاپولا» و «همه مردان رئیس‌جمهور» ساخته «آلن جی‌پاکولا» شناخته می‌شود.

به گزارش گلونی قسمت چهارم مستند تلویزیونی «سینما ملت» امشب دوشنبه ۲۲ دی ماه به جایگاه سینمای اعتراضی «هالیوود جدید» خواهد پرداخت.

چهارمین قسمت از مستند سریالی «سینما ملت» با عنوان «اینک، اعتراض» بار دیگر به سال‌های پرآشوب دهه ۱۹۶۰ پرداخته؛ اما در این نوبت به سراغ دوران سخت آمریکایی‌ها و یا چنانکه «جرالد فورد»، سی‌وهشتمین رئیس‌جمهور ایالات متحده از آن یاد می‌کرد، «سال‌های کابوس طولانی ما!» خواهد رفت.

سینما ملت، در این قسمت به جایگاه سینمای اعتراضی «هالیوود جدید» و عملکرد فیلمسازان «مکتب نیویورکی» در این دوران خواهد پرداخت.

دوران کابوس آمریکا

دوران درخشانی از سینمای آمریکا که با آثار ماندگاری چون «راننده تاکسی» ساخته «مارتین اسکورسیزی»، «مکالمه» ساخته «فرانسیس فورد کاپولا» و «همه مردان رئیس‌جمهور» ساخته «آلن جی‌پاکولا» شناخته می‌شود.

این برنامه با روایت اشکان صادقی و نویسندگی و پژوهش جمعی از نویسندگان و پژوهشگران به نام در ۵۲ قسمت ۴۰دقیقه‌ای به بررسی تقاطع هنر-صنعت-رسانه مهم سینما با مولفه‌های قدرت ملت‌ها می‌پردازد.

برنامه «سینما ملت»، به تهیه‌کنندگی محمد هادی نعمت اللهی و سردبیری علی اکبر جناب زاده در گروه مستند شبکه افق تولید شده است و این برنامه روزهای دوشنبه ساعت ۲۰ از این شبکه پخش و روزهای سه‌شنبه ساعت ۷ و ۱۲ باز پخش خواهد شد.

مارتین اسکورسیزی

در بسیاری از رده‌بندی‌های سینمایی اسکورسیزی را به عنوان بهترین کارگردان زنده و معاصر دنیا پس از جنگ جهانی دوم و یکی از سه کارگردان برتر تاریخ سینما می‌دانند.

کارگردانی که پس از گذشت نزدیک به ۵ دهه، همچنان نامی بزرگ، مطرح و مهم در عرصه کارگردانی سینماست که اکران هر فیلم جدیدش را اتفاق مهم سینمایی دانسته و به وفور مورد ستایش منتقدین واقع می‌شود.

او را با فیلم‌های ماندگارش، خیابان‌های پایین شهر، راننده تاکسی، گاو خشمگین، رفقای خوب و البته دوستی و همکاری متناوبش با بازیگر بزرگ سینما، رابرت دنیرو می‌شناسند. اسکورسیزی اسکار کارگردانیش را برای فیلم موفق رفتگان به دست آورد.

پایان پیام

کد خبر : 198290 ساعت خبر : ۱:۵۱ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=198290

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات