هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

دکتر مصطفی فاطمی درگذشت

دکتر مصطفی فاطمی درگذشت

به گزارش گلونی دکتر مصطفی فاطمی در ارتفاعات قلعه دختر و هنگام صعود زمستانه درگذشت.

دکتر فاطمی متولد ۱۳۵۲ و در سال ۷۶ دکترای دندان‌پزشکی را از دانشگاه تهران گرفت و دارای مدرک PhD مواد دندانی از دانشگاه علوم پزشکی تهران بود.

از سال ۷۲ و در دوره دانشجویی همکاری با جهاد دانشگاهی را آغاز کرد و از زمان پایه‌گذاری خبرگزاری ایسنا در پایان سال ۷۷ جزو تیم پنج نفره اجرایی این خبرگزاری بود.

در ابتدا سردبیر صبح خبرگزاری ایسنا و در ادامه سردبیر سرویس‌های علمی و دانشگاه و بعد‌ها معاون آموزش و پژوهش ایسنا شد. در دهه هشتاد به ریاست جهاد دانشگاهی علوم‌پزشکی تهران رسید.

او سال‌ها علاوه بر فعالیت در ایسنا، مقالات و یادداشت‌های پراکنده در مطبوعات در حوزه‌های مختلف و از جمله دندان‌پزشکی به چاپ می‌رساند.

دکتر فاطمی عضو هیات‌مدیره انجمن دندان پزشکی ایران بود.

دکتر مصطفی فاطمی درگذشت

باشگاه کوهنوردی تهران با انتشار بیانیه ای به شرح حادثه بهمن در آهار و چگونگی مفقودی دکتر مصطفی فاطمی پرداخت.

به گزارش ایسنا، ارتفاعات تهران در روز جمعه وضعیت خوبی نداشت و با وجود هشدارهای گذشته شاهد حضور تعداد زیادی از هموطنان و کوهنوردان بر روی قله‌ها بودیم.

باشگاه کوهنوردی تهران نیز در یک کوهپیمایی همراه با ۲۱ کوهنورد عازم قلعه دختر در آهار شدند که متاسفاته در مسیر این باشگاه بهمن رخ می دهد و باعث مفقودی دکتر مصطفی فاطمی دندانپزشک و سردبیر سابق ایسنا شده است.

باشگاه کوهنوردی تهران با انتشار بیانیه به شرح حادثه پرداخته است که به شرح زیر است:

روز جمعه ۵ دی‌ماه ۱۳۹۹، بر اساس برنامه تقویم ورزشی باشگاه کوهنوردی تهران صعود تیم ۲۱ نفره این باشگاه به قله قلعه‌دختر از روستای آهار آغاز می شود.

متاسفانه در مسیر صعود حدود ساعت ۱۲:۳۰ گرفتار بهمنی سهمگین می‌شود که با توجه به وسعت زیاد بهمن، تقریبا تمام تیم را درگیر می‌کند و منجر به مدفون شدن تعدادی از اعضای تیم در برف می‌شود.

بلافاصله پس از ریزش بهمن یک نفر در بالادست به عنوان دیده‌بان جهت اطلاع رسانی از بهمن‌های احتمالی بعدی مستقر شد و سایر اعضای تیم که مدفون نشده و از نظر جسمانی آسیبی ندیده بودند، با استفاده از دو عدد میل سونداژ و دو عدد بیل برف که همراه تیم بود و نیز باتون‌ها اقدام به جستجوی سایر اعضای تیم می‌کنند و می‌توانند چند تن از اعضای تیم را -که یکی از آنها نیز از ناحیه کتف دچار آسیب جدی شده بود، نجات دهند.

تیم با اطلاع از این که آقای دکتر سید مصطفی فاطمی از اعضا و مربیان باشگاه کوهنوردی تهران همچنان در میان برف مفقود است، تا حدود ساعت ۱۴:۳۰ سخت کوشانه به جستجو ادامه می‌دهد.

همچنین با توجه به اینکه آن منطقه آنتن دهی موبایل نداشت، یک تیم سه نفره جهت اطلاع رسانی و تماس با تیم‌های امدادی به پایین عزیمت می‌کنند.

با توجه به خطر ریزش بهمن‌های بعدی، خرابی هوا و بادهای شدید منطقه و شرایط نامساعد روحی و جسمانی تیم و احتمال حادثه مجدد و از طرفی با توجه به تماس‌هایی که نیروهای امدادی با اعضای تیم داشتند، تیم عملیات نجات را برای روز اول پایان می‌دهد.

در ده تنگه تیم باشگاه با چند نفر از کوهنوردان آهار مواجه می‌شود که پس از مطلع شدن از حادثه، در حال آماده شدن برای اعزام به محل حادثه بودند. اطلاعات حادثه و زمان و مکان آن و نیز تجهیزات همراه تیم در اختیار تیم آهار قرار می‌گیرد.

همچنین هنگام رسیدن تیم به میدان آهار ، طی جلسه‌ای با نیروهای هلال احمر اطلاعات محل حادثه، چگونگی رخ دادن آن، اطلاعات همنورد مفقود شده و سایر موارد ضروری در اختیار آنان گذاشته می‌شود و نیز هماهنگی‌ها جهت جستجوی مشترک برای صبح شنبه صورت می‌گیرد.

همزمان با این اتفاقات، در پی اخباری که عصر جمعه در خصوص حوادث کوهنوردی در شمال تهران و منطقه شمیرانات گزارش شده بود، تیمی دیگر از همنوردان باشگاه تهران، از شهر تهران برای امدادرسانی به تیم حادثه‌دیده تجهیز شده و عازم منطقه می‌شوند.

ضمن اینکه پس از اطلاع از شدت حادثه طی تماس‌های تلفنی هماهنگی‌های لازم با همکاران سازمان هلال احمر، کمیته جستجو و نجات هیأت کوهنوردی استان تهران، اورژانس و سایر نهادهای امدادی صورت می‌گیرد.

هیات‌مدیره باشگاه کوهنوردی تهران با هدف جستجوی همنورد مفقود شده و کمک به نیروهای امدادی با تشکیل جلسه ای اضطراری متشکل از کارشناسان و مربیان با سابقه این باشگاه، تیم جدیدی را برای جستجو و کمک به نیروهای امدادی تشکیل داده است.

ادامه عملیات جستجو از صبح روز شنبه (۶ دی ۱۳۹۹) و با روشن شدن هوای منطقه و با نظارت و سرپرستی نیروهای امدادی حاضر در منطقه دنبال شده است. اخبار بعدی این حادثه به‌زودی از طریق کانال‌های رسمی باشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد.


پایان پیام

کد خبر : 195165 ساعت خبر : ۳:۰۴ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=195165

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات