هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

آمار ابتلای کرونا در شش استان در حال افزایش است

هشدار رئیس کل سازمان نظام پزشکی

آمار ابتلای کرونا در شش استان در حال افزایش است

آمار ابتلای کرونا در پی تجمعات و مسافرت‌های اخیر در شش استان در حال افزایش است.

خراسان رضوی، تهران، البرز، گلستان و… روند صعودی دارند.

به گزارش گلونی رئیس کل سازمان نظام پزشکی نسبت به روند صعودی آمار مراجعان بیماران مبتلا به کرونا چه به صورت سرپایی و چه به صورت بستری هشدار دارد.

دکتر محمدرضا ظفرقندی در مصاحبه با روابط عمومی سازمان گفت: شواهد از افزایش نگران‌کننده تعداد مبتلایان و مراجعان برای دریافت خدمات درمانی پس از تجمعات و سفرهای اخیر حکایت دارد که این موضوع بخصوص در شش استان به صورت مشهود دیده شده است و این موضوع موجب نگرانی جدی است.

آمار ابتلای کرونا

به هر صورت بعد از برگزاری تجمعات شاهد افزایش آمارها هستیم و این نشان‌گر آن است که باید نظارت بیشتر بر اجرای دستورالعمل‌ها وجود داشته باشد.

رئیس سازمان نظام پزشکی ضمن تاکید بر رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های ابلاغی گفت: نباید این تصور که دوران سخت کرونا را پشت سر گذاشته‌ایم و وضعیت خوب شده است به مردم انتقال داده شود.

واقعیت این است که هر بار به مردم این تصویر که اوضاع خوب شده است ارائه می‌شود شاهد کاهش رعایت توصیه‌ها و مجددا افزایش آمارها هستیم.

دکتر ظفرقندی در پایان گفت: نکته مهم در حال حاضر توجه به تامین واکسن از طرق ممکن و در سریع‌ترین زمان است چرا که واکسن است که می‌تواند چرخه بیماری را قطع کند و زنجیره انتقال را در موارد متعدد دچار گسست کند.

ما در سازمان نظام پزشکی برآن هستیم که از تمام توان خود و کلیه همکاران و توان بخش خصوصی استفاده کنیم تا همان‌طور که رئیس جمهوری محترم فرمودند از هر راه ممکن واکسن معتبر و مجاز را هر چه سریع‌تر به کشور وارد کنیم.


پایان پیام

کد خبر : 200774 ساعت خبر : ۴:۴۲ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=200774

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.