گلونی

شورای سیاست گذاری جشنواره ملی شعر دانشجویی معرفی شدند

شورای سیاست گذاری جشنواره ملی شعر دانشجویی معرفی شدند

شورای سیاست گذاری جشنواره ملی شعر دانشجویی معرفی شدند

شورای سیاست گذاری جشنواره ملی شعر دانشجویی معرفی شدند

اعضای شورای سیاست‌گذاری دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی با حکم معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی معرفی شده‌اند.

به گزارش گلونی عبدالجبار کاکایی، اسماعیل امینی، سعید بیابانکی، محمدرضا ترکی، پونه نیکوی، کوروش انصاری، علیرضا بهرامی، عادل تقوی، فرزین پورمحبی، سمانه عنبری، آرش شفاعی و حسین تقوی، در احکام جداگانه‌ای ازسوی عیسی علیزاده _ معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی _ به‌ عنوان اعضای شورای سیاست ‌گذاری دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی منصوب شده‌اند.

معرفی شورای سیاست گذاری جشنواره ملی شعر دانشجویی

عبدالجبار کاکایی، شاعر و ترانه‌سرا که در دور نخست این جشنواره نیز همکاری داشت، تاکنون مسئولیت‌ها و دبیری رویدادهای مختلفی در حوزه شعر، از جمله یک دوره دبیری علمی جشنواره شعر فجر را بر عهده داشته است.

اسماعیل امینی، شاعر، طنزپرداز و مدرس دانشگاه، تاکنون عضویت در شوراهای مختلف شعر و کتاب را برعهده داشته و دوره‌ای نیز دبیر علمی جشنواره شعر فجر بوده است.

شورای سیاست گذاری جشنواره ملی شعر دانشجویی معرفی شدند

سعید بیابانکی، شاعر و طنزپرداز نیز علاوه بر عضویت در شوراهای مختلف شعر و ترانه، دبیری علمی دوره‌ای از جشنواره شعر فجر را در پیشینه دارد.

محمدرضا ترکی، شاعر و دانشیار گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران و همچنین عضو وابسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی است.

پونه نیکوی، شاعر و از مدیران جهاد دانشگاهی واحد گیلان، برگزیده جشنواره‌های مختلف شعر در دهه‌های 80 و 90 بوده است.

کوروش انصاری که در کارنامه کاری خود تولید برنامه‌های مختلف حوزه شعر ازجمله «شب نقد»، «جویبار» و «شب شعر» را دارد، عضو هیات مدیره کانون تهیه‌کنندگان رسانه‌های دیداری است.

علیرضا بهرامی، شاعر و روزنامه‌نگار، دبیر علمی نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی بوده است.

عادل تقوی، شاعر و رییس پیشین سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و دبیر پیشین جایزه کتاب سال دانشجویی، مدیرکل اداره امور راهبری فرهنگی جهاد دانشگاهی است.

فرزین پورمحبی، طنزپرداز و پژوهشگر، دبیر اجرایی نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی بوده است.

سمانه عنبری، ویراستار، دبیر طرح‌های ملی بزرگداشت مفاخر ایران‌زمین بوده است.

آرش شفاعی، شاعر و روزنامه‌نگار، و حسین تقوی، شاعر و طنزپرداز، نیز از برگزیدگان دور نخست جشنواره ملی شعر دانشجویی در شورای سیاست‌گذاری دور دوم حضور دارند.

نخستین دوره «جشنواره ملی شعر دانشجویی» با مشارکت دانشجویان و استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور در سال تحصیلی 99-1398 برگزار شد.

محفل‌های شعری نخستین دوره‌ جشنواره‌ ملی شعر دانشجویی نیز از روز ملی شعر و ادب سال گذشته در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آغاز شد و در دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه زنجان، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه گرگان و دانشگاه الزهرا (س) ادامه یافت.

در این رویدادها، علاوه بر برگزاری نشست‌های تخصصی و شعرخوانی دانشجویان و استادان دانشگاه، مراسم تجلیل و اهدای نشان «رودکی» به محمدرضا شفیعی کدکنی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی و ناصر فیض، هر کدام زیر یک شاخه شعری (ازجمله شعر آیینی، غزل، ترانه و طنز) برگزار شدند.

پس از شیوع ویروس کرونا که به لغو برخی از محفل‌های جشنواره در دانشگاه‌های مختلف کشور انجامید، آیین پایانی نخستین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، روز دهم تیرماه سال جاری، همزمان با روز نکوداشت صائب تبریزی، به‌ صورت برخط برگزار و طی آن، از برگزیدگان تجلیل شد.

دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی نیز با وجود تداوم تعطیلی دانشگاه‌ها بر اثر همه‌گیری بیماری ناشی از شیوع ویروس کرونا جدید، در سال 1399 و 1400 با مشارکت دانشجویان سراسر کشور و دانشگاه‌های مختلف برگزار خواهد شد.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل